Space Wars

Space Wars
 • Ideja
  (3.5)
 • Grafika
  (3.8)
 • Audio
  (3.7)
 • Bonus
  (4)
Overall
3.8
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Space Wars besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Space Wars е слот игра создадена од NetEnt. Играта ги носи играчите во вселената каде што ќе се сретнат со различни вонземјански суштества. Оваа игра е позната по својата атрактивна графика и возбудлива игра.

Провајдерот на оваа игра е NetEnt, еден од водечките провајдери на казино игри во светот. NetEnt е познат по своите иновативни и висококвалитетни слот игри.

Space Wars има 5 рилови и 4 редови. Играта има 40 фиксни линии за плаќање, што значи дека сите линии се активни во секое вртење.

Return to Player (RTP) за Space Wars е 96.75%. Ова значи дека на долг рок, играта враќа 96.75% од вкупните облози назад на играчите.

Приказната на Space Wars се врти околу битката на вонземјаните за кристали во длабоката вселена. Играчите ќе се сретнат со различни вонземјански суштества кои се борат за надмоќ.

Space Wars
Space Wars

Графика и аудио

Space Wars е позната по својата импресивна графика и висококвалитетни визуелни ефекти. Играта е сместена во длабоката вселена, со позадина исполнета со астероиди и вселенски објекти. Симболите во играта се шарени и детално дизајнирани, претставувајќи различни вонземјански суштества и кристали.

Анимациите во играта се течни и возбудливи, особено кога се активираат добитни комбинации и бонуси. Wild симболот е особено впечатлив со своите светлечки ефекти.

Звуците во Space Wars се динамични и комплементарни на вселенската тематика. Играта вклучува разни звучни ефекти кои го засилуваат чувството на авантура и напнатост. Музиката е футуристичка и го пренесува играчот во атмосферата на меѓуѕвездени битки.

Комбинацијата на висококвалитетна графика и звук прави Space Wars возбудливо и привлечливо искуство за сите љубители на слот игри.

Симболи

Симболи
Симболи

Во слот играта Space Wars од NetEnt, симболите се поделени на високо платни и ниско платни. Високо платните симболи вклучуваат црвениот кристал кој плаќа 1000 кредити за 5 симболи, портокаловото вонземјанче со 400 кредити за 5 симболи, жолтото вонземјанче со 200 кредити за 5 симболи, зелениот чудовишен вонземјанец со 175 кредити за 5 симболи, синиот рак со 150 кредити за 5 симболи, и виолетовиот голем вонземјанец со 125 кредити за 5 симболи.

Нископлатните симболи се мали зелени, сини, жолти, виолетови и портокалови вонземјанчиња. Малиот жолт вонземјанец плаќа 60 кредити за 5 симболи, зелениот и синиот вонземјанец плаќаат по 50 кредити за 5 симболи, а малиот виолетов и портокалов вонземјанец плаќаат по 40 кредити за 5 симболи.

Wild симболот во оваа игра е заменлив за сите други симболи за да помогне во создавање на добитни комбинации. Овие карактеристики и исплати ги прават Space Wars привлечна и динамична игра за сите љубители на слот игри.

Симболи
Симболи

Бонус

Space Wars има неколку возбудливи бонус функции кои го прават играњето уште позабавно. Една од главните бонус функции е Wild симболот, кој се појавува на риловите и може да замени било кој друг симбол за да помогне во создавање на добитни комбинации. Овој симбол е важен за зголемување на шансите за добивка.

Покрај Wild симболот, играта не содржи Скатер симбол, што значи дека нема бесплатни вртења или дополнителни бонус игри поврзани со него. Ова го прави Space Wars малку поедноставна во однос на бонус функциите, но сепак забавна и динамична игра благодарение на иновативниот гејмплеј и висококвалитетната графика.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*