Reel Rush

Reel Rush
 • Ideja
  (4)
 • Grafika
  (4.2)
 • Audio
  (4.3)
 • Bonus
  (3.9)
Overall
4.1
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Reel Rush besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Reel Rush
Reel Rush

Reel Rush е забавна и шарена слот игра создадена од NetEnt, еден од водечките провајдери на казино игри. Оваа игра привлекува со својата уникатна комбинација на овошни симболи и интересен гејмплеј.

NetEnt е познат по своите висококвалитетни игри и иновативни функции, а Reel Rush е еден од нивните популарни наслови.

Reel Rush има 5 макари и 5 редови, а линиите за плаќање се менуваат со секое вртење. Играта започнува со 45 линии за плаќање, но со секоја победа, се отвораат дополнителни позиции на макарите, достигнувајќи до 3,125 линии за плаќање.

RTP на Reel Rush е 96.96%, што значи дека играта нуди прилично добри шанси за добивки.

Reel Rush нема конкретна приказна, но нејзиниот дизајн е инспириран од класичните аркадни игри и овошните автомати, што дава чувство на носталгија и забава.

Графика и аудио

Reel Rush се истакнува со својата жива и шарена графика, која потсетува на класичните аркадни игри. Симболите вклучуваат различни видови овошја како јагоди, ананаси, лубеници, портокали и лимони, сите дизајнирани со светли бои и весели анимации. Поставката на играта е во магичен свет, со заднина која прикажува зелени ридови и дрва.

Звуците во Reel Rush се енергични и забавни, што придонесува за целокупното искуство на играње. Музиката е весела и потсетува на видео игри од минатото, додека звуците за победа и бонуси додаваат уште повеќе возбуда на играта. Сите овие елементи заедно создаваат неповторливо и забавно искуство за играчите.

Симболи

Reel Rush е слот игра од NetEnt со интересен микс на овошни и бомбонски симболи, инспирирана од класичните аркадни игри. Играта има 5 макари и 5 редови, а линиите за плаќање се зголемуваат со секое повторно вртење, достигнувајќи до 3125 начини за победа.

Во играта се присутни различни симболи со различни вредности. Највредниот симбол е јагодата, која плаќа 1000 пати за 5 симболи на линија. Следуваат ананасот (500 пати), лимонот (250 пати), и лубеницата (200 пати). Потоа доаѓаат симболите со пониска вредност како грозјето (150 пати) и сливата (100 пати). Најниско плаќаат шарените бомбони со 50 пати за 5 симболи.

Во играта има и симбол Wild кој се појавува на макарите 2, 3, 4 и 5, и ги заменува сите други симболи за да помогне во создавање добитни комбинации. ст, што значи дека победите се релативно чести, но не и огромни. Со секое повторно вртење, бројот на начини за победа се зголемува, а по пет последователни добивки се активираат 8 бесплатни вртења, кои се играат со максималните 3125 начини за победа.

Бонус

Reel Rush е слот игра од NetEnt која се истакнува со нејзините иновативни функции и возбудлив геjмплеј. Главните бонус функции вклучуваат повторни вртења (re-spins) и бесплатни вртења (free spins).

Повторни Вртења (Re-spins): Секоја победничка комбинација активира повторно вртење. Со секое последователно добитно вртење, се отвораат нови позиции на макарите, зголемувајќи го бројот на линии за плаќање до максимум од 1,875 начини за победа по пет последователни добивки.

Бесплатни Вртења (Free Spins): По пет последователни добивки и активирање на сите позиции на макарите, играчот добива 8 бесплатни вртења. За време на бесплатните вртења, сите 3125 линии за плаќање се активни, што значително ги зголемува шансите за добивки.

Wild Симбол: Во Reel Rush има и Wild симбол, кој се појавува на макарите 2, 3, 4 и 5. Овој симбол ги заменува сите други симболи, помагајќи да се создадат добитни комбинации.

Овие бонус функции го прават Reel Rush привлечен за играчите, нудејќи им многу можности за големи добивки и возбудливи моменти при секое вртење на макарите.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*