Super 20

Super 20
 • Ideja
  (3.5)
 • Grafika
  (3.8)
 • Audio
  (4.3)
 • Bonus
  (4)
Overall
3.9
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Super 20 besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Слот играта Super 20 е создадена од Amusnet (поранешно EGT). Играта има класичен дизајн со овошни симболи и нуди едноставно и пријатно искуство за играчите. Оваа игра е идеална за љубителите на традиционалните слот машини со модерни графички елементи.

Super 20 има 5 ролни и 3 редови, со вкупно 20 фиксни исплатни линии. Овие линии се постојано активни, што значи дека играчите имаат 20 шанси за победа на секое вртење.

Процентот на враќање на играчот (RTP) во Super 20 е 95.79%. Ова значи дека, на долг рок, играта враќа 95.79% од вкупните облози назад на играчите.

Super 20 нема конкретна приказна, но се базира на класичната тема на овошни слотови. Симболите вклучуваат лубеници, лимони, грозје и други овошја, што додава носталгичен шмек на играта.

 Super 20
Super 20

Графика и аудио

Графиката во Super 20 е едноставна, но привлечна. Овошните симболи се детално нацртани и изгледаат свежо и живописно. Лубениците, лимоните и грозјето се претставени со светли и јасни бои кои додаваат на визуелната привлечност на играта.

Звуците во играта се исто така класични и одговараат на темата на слотот. Со секое вртење на риловите, играчите ќе слушнат традиционални казино звуци кои создаваат чувство на носталгија. Победничките комбинации се проследени со весел звук кој дополнително ја зголемува возбудата.

Општо земено, графиката и звуците во Super 20 создаваат пријатно и забавно искуство за играчите. Традиционалниот дизајн и познатите звуци ќе ги привлекат љубителите на класичните слот машини.

Симболи

Во Super 20 слотот, симболите се поделени на високо платени и ниско платени.

Високо платените симболи вклучуваат грозје и лубеница. Грозјето носи највисоки исплати со пет симболи на активна линија, додека лубеницата нуди малку пониски исплати, но сепак значајни. Ниско платените симболи вклучуваат лимоните, кои имаат пониски исплати во споредба со високо платените симболи. Во играта исто така се појавуваат и други овошни симболи кои додаваат на класичниот изглед на играта.

Super 20 содржи и Wild симбол кој го заменува секој друг симбол за да помогне во формирањето добитни комбинации. Wild симболот е еден од клучните за постигнување повисоки исплати и често се појавува на риловите. Играта исто така има Скатер симбол, кој носи дополнителни награди кога се појавува на риловите. Скатер симболот не е ограничен на исплатните линии, што значи дека може да донесе награди без оглед на неговата позиција на риловите.

Со сите овие елементи, Super 20 нуди богато и возбудливо искуство за играчите, комбинирајќи класични овошни симболи со модерни бонуси и награди.

Симболи
Симболи

Бонус

Во Super 20 слотот, бонус функциите играат важна улога во подобрување на играчкото искуство и зголемување на шансите за големи добивки. Една од најважните бонус функции во оваа игра е Wild симболот, кој се појавува на риловите и заменува други симболи за да формира добитни комбинации. Wild симболот е клучен за постигнување повисоки исплати и се појавува често на риловите, што ја зголемува возбудата на играта.

Во играта се појавува и Скатер симболот, кој може да донесе дополнителни награди без оглед на неговата позиција на риловите. Оваа функција е значајна бидејќи нуди шанси за добивки независно од исплатните линии, што значи дека играчите имаат повеќе можности за победа.

Како и сите Amusnet (поранешно EGT) слотови, Super 20 содржи и Jackpot Cards бонусот, кој може да се активира по секое вртење. Во оваа бонус игра, играчите имаат шанса да освојат еден од четирите прогресивни џекпотови преку избор на карти со иста боја. Ова додава дополнителна возбуда и шанса за големи добивки.

Исто така, присутна е и Gamble функцијата, која им овозможува на играчите да ги удвојат своите добивки преку игра на ризик. Со избор на точната боја на картата, играчите можат да ја зголемат својата добивка, но исто така постои и ризик од губење.

Сите овие бонус функции ја прават Super 20 возбудлива и наградувачка игра, комбинирајќи класични елементи со модерни бонуси за незаборавно искуство.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*