5 Dazzling Hot

5 Dazzling Hot
 • Идеа
  (4.4)
 • Графика
  (4.1)
 • Аудио
  (4.6)
 • Бонус
  (4)
Overall
4.3
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј 5 Dazzling Hot бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Овој производ за видео слот од провајдерот EGT е вистинскиот избор за сите оние играчи кои се љубители на класичните слотови во ретро стил со овошна тема. 5 Dazzling Hot е токму таков слот кој игра на картата на носталгија на оние кои наишле на класични слотови со овошна тема на автоматите. Ова е слот со збир од пет колони во три реда со фиксни линии за плаќање.

Слотот има опција за автоматско играње со која играчите можат да постават автоматско вртење додека практично само седат и ги гледаат добивките, но ако оваа опција е активирана, тогаш нема опција за бонус или gamble опција со која играчите можат да ги удвојат своите добивки.

Симболите во овој слот се прикажани како овошје, а тоа се грозје, сливи, цреши, портокали, лубеници и лимони. Има и симбол за среќна недела, додека скатер симболот во овој слот е ѕвезда која не мора да се појавува во одредена позиција за да биде дел од добитната комбинација. Интересно е што нема диви симболи во овој слот, така што нема бонус опција со бесплатни спинови. Најголемата исплата е кога играчот добива три или повеќе симболи среќна недела.

Графика

Изгледот на овој видео слот целосно се вклопува во она што давателот на EGT го сакаше кога беше креиран. 5 Dazzling Hot навистина го има тој ретро изглед, така што постарите играчи ќе се потсетат како беше да се игра на машини кога таквите слотови беа во полн ек во осумдесеттите. Изгледот на комплетната поставка на слотот, како и симболите, одговара на ретро стилот, а исто така и боите на симболите. Заднината на слотот е во црвена боја, симболите се убаво и јасно прикажани, а особено интересно изгледа кога ќе се постигне добитната комбинација, бидејќи тогаш се запалени сите симболи кои му носат победа на играчот. EGT направи добра работа со графиката бидејќи овој слот им дава на играчите ретро чувство за време на играта.

5 Dazzling Hot

Аудио

Звукот за овој слот е ист како и графиката. EGT се потруди да го присвои звукот што порано беше на автоматите и успеа во тоа. Краток механички звук го следи вртењето на секој спин, додека секоја победа е проследена со истата кратка мелодија. Сепак, секоја голема победа има дополнителна мелодија која е придружена со звук како да штракаат монети. Кога играчот ќе се одлучи за опцијата за коцкање, тој потоа ја избира бојата на следната карта проследена со звук на мешање на палубата. Оние кои се љубители на овие ретро слотови ќе го сакаат и ретро звукот што го има овој слот.

Бонус

Опциите за бонуси се малку поинакви во слотот 5 Dazzlinh Hot отколку што играчите веројатно се навикнати, бидејќи овој видео слот нема бонус за бесплатни спинови. Сепак, постојат некои други можности кои можат да им донесат на играчите прилично убав профит.

Постои таканаречена gamble опција која може да се активира по секое вртење доколку се постигне добитна комбинација, но само ако играчот сам ги активира вртењата. Ако е овозможена опцијата за автоматско играње, gamble опцијата се деактивира, па играчите ќе мора сами да играат спин ако им е грижа за оваа бонус опција. Кога играчот ќе освои одредена сума, има можност да ја погоди следната карта, поточно нејзината боја и дали ќе биде црвена или црна. Ако играчот ја погоди бојата што треба да се извлече, тој ќе ги удвои своите добивки. Меѓутоа, ако не биде успешен, ќе изгуби се.

Постои, исто така, опција за карта со случаен џекпот, што е вообичаена опција во слотовите за EGT. Играчот ќе добие 12 карти со лицето надолу пред себе и ќе избере три карти. Износот на освоената награда ќе зависи од знакот на трите избрани карти.

5 Dazzling Hot слот

Заклучок

EGT слот 5 Dazzling Hot е многу убаво склопена игра која дава многу добар увид во класичните слотови со овошна тема. Овој слот првенствено има публика меѓу играчите кои сакаат игри во ретро стил и едвај чекаат да го свртат спинот, а овој слот лесно може да им стане омилен, особено ако не се премногу заинтересирани за сјајниот сјај на помодерните видео слотови. Се разбира, ова е слот што вреди да се проба.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*