22Bet
 • Игри - 9.5/10
  9.5/10
 • Бонус - 9.5/10
  9.5/10
 • Уплта и исплата - 9/10
  9/10
 • Мобилна верзија - 9/10
  9/10
 • Корисничка подршка - 8/10
  8/10
Overall
9/10
9/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Кога беше основан во Русија во 2017 година, 22Bet како нов понудувач на игри на среќа сакаше да внесе малку свежина во индустријата и да донесе новитети, а по само неколку години може да се каже дека како релативно нова обложувалница веќе имаат многу што да им понудат на играчите. Може да се каже дека успеаја во нивната првична намера бидејќи станаа многу силен ривал на конкурентите на пазарот.

22Bet е достапен на онлајн пазарот од 2018 година и е лиценциран од Куракао eGaming, како и од комисиите за обложување на Обединетото Кралство – Велика Британија и Ирска.

22Bet функционира на лесно приспособлива платформа дизајнирана како мрежа од меѓусебно поврзани функции и бара неколку моменти за прилагодување, но на корисниците брзо ќе им стане јасно дека се е целосно логично поставено. Покрај тоа, има голем број менија и кратенки кои ќе ја поедностават навигацијата. Сајтот за казиното на 22Bet работи на дури 60 јазици и има приспособливи децимални коефициенти.

22Bet – обложување

22Bet прифаќа спортско обложување, спортско обложување во живо, слотови, казино во живо и виртуелни игри. Интерфејсот на страницата е многу лесен за користење и корисниците брзо ќе совладаат се што им е потребно за целосно да уживаат. Спортовите на кои играчите можат да се обложуваат се наведени на почетната страница на страницата, додека тикетот ќе се појави на десната страна. Лево се ТОП натпреварите кои најчесто се играат.

Палетата на 22Bet казино сигурно ќе ги задоволи сите оние играчи кои сакаат да имаат на располагање навистина голема колекција на игри. Постои посебна категорија за слотови со поткатегорија која вклучува достапни добавувачи на софтвери. Казиното има околу 100 провајдери на својата платформа, што е извонреден детал. Некои од најголемите имиња на листата се Betsoft, iSoftBet, NetEnt, Pragmatic Play, Play’n GO, Endorphina, Gameart и Habanero, но има и нови провајдери кои штотуку се пробиваат на главниот пазар како Ganapati, Iron Dog Studio, Kalamba Games, Lightning Box или Nolimit City.

Кога станува збор за игрите во казино, има дури 66 различни опции за играње во живо. Играчите имаат избор помеѓу слотови, блек џек и рулет во различни варијанти со различни опции за минимални и максимални облози. Интересен детал што го издвојува 22Bet казино е можноста во казино-игрите екранот на корисникот да се подели на два или четири дела и во секој од нив да се додаде нова игра, така што корисникот ќе има можност да игра неколку игри во исто време.

22Bet казино – Слот игри

22Bet прогресивни слот игри

Категоријата на игри со прогресивен џек пот претставува вистинско богатство со над 400 опции за играње, така што нема да биде лесно за играчите да одлучат што да играат. Повеќето од тие опции имаат претежно мали џекпоти од неколку илјади евра, кои релативно често се доделуваат на играчи кои имале среќа. Некои од овие прогресивни џекпотови се GreedyGoblins, Neon Reels и Wolf Run. Има и неколку џекпотови кои се навистина дарежливи и се истакнуваат со своите можности, така што играњето на слотот Glam Life има прогресивен џекпот кој често е над 200 евра и може да достигне до неверојатни половина милион. Играчите можат да избираат џекпот слотови со избирање во категоријата Џекпот и во моментот ќе им бидат понудени сите слотови за џекпот во оптек.

22Bet игри на маса

Прелистувањето на неколку стотици игри нема да биде лесно за играчите бидејќи игрите на маса немаат посебна категорија на 22Bet казино. Затоа, најдобро е играчите да ја бараат посакуваната игра според нејзиното име, бидејќи на тој начин имаат шанса да најдат повеќе варијанти од неа. На пример, играчите ќе најдат над 80 онлајн опции за блек џек кои ги покриваат сите популани опции што постојат. Ситуацијата со рулетот е речиси идентична. Колекцијата на игри ја комплетира бакара, red dog, casino war.

Освен квантитетот кој сигурно ќе ги задоволи играчите, треба да се истакне дека квалитетот на повеќето игри е на врвно ниво, па играчите максимално ќе уживаат. Играчите имаат можност да играат бесплатно и да вежбаат, пред да одлучат да почнат да играат со вистински пари што е од голема предност во 22Bet казино.

22Bet казино во живо

Ова е категорија која исто така ќе привлече големо внимание кај сите играчи бидејќи е многу богата, интересно дизајнирана и со голем број интересни игри кои даваат вистинско чувство на казино. Десетици провајдери се во казиното во живо, а меѓу нив се Evolution Gaming, Ezugi, VIVO Gaming. NetEnt Live, Asia Gaming, E-Bet, Superspadeclub, SA Gaming и Pragmatic Play. Има повеќе од 100 игри со дилери во живо на 22Bet казино кои се насочени кон блек џек, рулет и бакара.

22Bet бонус и промоции

Посебно добра работа за 22Bet казино се бонусите и промоциите и тие пристигнуваат речиси секојдневно, а на играчите им се нудат бонуси и за спортско обложување и за казино.

22Bet казино нуди бонус за добредојде од 100 проценти на првиот депозит до 300 евра, а играчите добиваат бонус на нивната сметка веднаш по првата уплата. За да го добијат овој бонус, играчите мора да ја проверат опцијата „Учествувај во понуди за бонус“. Минималниот можен износ на првата уплата е 100 денари, а играчите имаат право на само еден бонус од 100 проценти при првата уплата. Кога играте со бонус за казино, влогот на играчот не смее да надмине пет евра, а играчите мора да го депонираат добиениот бонус во рок од седум дена.

Покрај бонусот за добредојде, 22Bet казино нуди и таканаречена „неделна трка“ во која наградниот форд е дури 3.000 евра. Покрај регистрацијата и депонирањето пари, за да учествуваат во оваа трка, играчите мора да играат и една од многуте слот игри. На играчите им е важно да учествуваат во оваа трка само доколку играат со вистински пари, бидејќи за секое потрошено евро ќе добијат по 100 бода, а на крајот на неделата награди ќе добијат 30-те најдобро пласирани на табелата.

Во 22Bet казино, играчите можат да добиваат и бесплатни вртења секој ден, но само откако ќе исполнат одредени барања поврзани со одредени слотови. Секој ден во текот на неделата, една игра има статус на игра на денот и преку неа играчите имаат можност да добијат бесплатни вртења, но само откако ќе го направат тоа што треба, односно ќе исполнат одредена задача која е различна за секоја игра на денот. На пример, во едната игра ќе треба да имаат влог од 70 евра, во другиот случај ќе треба да соберат 200 евра од добивки, додека во другата игра ќе треба да одиграат 400 вртења за да добијат подарок во играта на денот. Тоа се задачи кои најчесто се повторуваат во игрите на денот со некои мали или поголеми варијации на темата. Играчите учествуваат во бесплатната спин игра на денот само ако нивните облози се во вистински пари.

22Bet бонус и промоции
22Bet бонус и промоции

22Bet уплата и исплата

Кога станува збор за депозити или повлекувања на пари, 22Bet навистина работеше напорно за да обезбеди неколку начини на кои играчите можат да уплатат или да повлечат пари. За депонирање и плаќање добивки, играчите можат да користат стандарден сет на начини на плаќање, вклучувајќи Visa, MasterCard, NETELLER, Skrill, Trustly, Paysafecard, ваучери, терминали за самопослужување, мобилни плаќања и онлајн банкарски трансфери. Сепак, поради одредени забрани, во Македонија не се достапни сите методи, а сепак достапни се сите најпопуларни методи за депонирање во регионот. Бидејќи ова е казино кое прифаќа Биткоин, односно над 20 криптовалути, ова ја зголемува можноста за користење на други начини на плаќање, кои овде не се директно поддржани.

Се разбира, неопходно е играчот да поседува паричник Биткоин и да ја пренесе криптовалутата на сметката во ова казино. Сите трансакции се обезбедени со https протокол и дигитален SSL сертификат, а во зависност од избраното средство, парите ќе бидат префрлени веднаш или помеѓу 15 минути и 7 дена доколку се работи за банкарски трансфер на пари. Интересно е што подигањето пари не се наплаќа, додека минималната сума за подигање пари е 1.5 евра, што не е многу вообичаено.

22Bet казино – Уплата и исплата

Регистрација на 22Bet

Доколку играчите сакаат да се регистрираат во онлајн казиното 22Bet, добрата вест е што самиот процес на регистрација е исклучително едноставен и за само неколку минути играчите ќе можат да имаат регистрирана сметка во 22Bet. Колку и да е едноставен процесот на регистрација, процесот на верификација може да биде доста комплициран бидејќи 22Bet има малку нејасни правила кога станува збор за верификацијата. Сепак, и тоа се завршува прилично брзо и без потешкотии.

Мобилна апликација

22Bet има своја апликација за Android и IOS и затоа е многу лесно да се користи на мобилни уреди. Апликацијата е одлично направена и благодарение на тоа е многу лесна за користење и удобна за секој корисник. Сајтот 22Bet е исклучително добро оптимизиран за сите типови на паметни телефони и таблети, така што играчите ќе можат да играат во 22Bet казино и да го користат без најмал проблем, дури и ако одлучат да не ја преземат апликацијата за паметни телефони.

Повеќето казино игри може да се играат во движење, што е добра вест за сите играчи, што значи дека имаат пристап до десетици слотови, игри на маса и машини за видео покер во секое време. Повеќето игри во живо може да се играат на паметни телефони и таблети. Мобилната верзија на казиното изгледа различно од десктоп верзијата и е малку подобра, а причината за тоа лежи во тоа што има можност да го прилагоди филтерот за да го избере провајдерот и типот на игри кои играчите сакаат да ги играат. На овој начин, со само неколку допири, играчите можат да ги видат сите потенцијални опции за блек џек, рулет, бакара, 3D слотови, покер и многу повеќе од тоа.

Безбедност и фер игра

22Bet работи под лиценца на Владата на Куракао и Комисијата за обложување на Обединетото Кралство. Мора да се знае дека лиценцата на Комисијата за обложување од Обединетото Кралство се почитува многу во светот на онлајн коцкањето.

Безбедноста на веб-страницата е сфатена сериозно од 22Bet казино, која напорно работеше на тоа. Крајниот резултат е дека личните податоци и банкарските податоци на играчот секогаш се чуваат најбезбедно и што е уште поважно, не се споделуваат со трети лица. Кога станува збор за фер-плејот, повеќето испитани студии се сертифицирани од независни ревизори, а резултатите од овие студии често се објавуваат.

22Bet корисничка подршка

Еден од најважните сегменти на секое онлајн казино е неговата корисничка поддршка. Поддршката за корисници на 22Bet е достапна на страницата преку разговор во живо – опција достапна 24 часа на ден во текот на годината, како и преку е-пошта. Играчите можат да контактираат со поддршката во секое време со пишување порака во полето во долниот десен агол, а тоа е особено важно за новите играчи кои често се збунети за многу работи.

Посебно за пофалба е фактот што поддршката за корисници е достапна на дури 21 јазик, па ние сме апсолутно сигурни дека доколку играчите наидат на некој проблем, персоналот за поддршка на корисниците ќе им помогне да го решат. Поради сето ова, поддршката за корисници е еден од подобрите сегменти на 22Bet, кој заслужува највисока оценка во оваа област.

Заклучок за 22Bet казино

Слободно може да се каже дека 22Bet е одличен избор за корисниците, без разлика дали се љубители на спорт, казино или виртуелни игри. Во 22Bet казино, играчите сигурно ќе можат да најдат се што се очекува од некој сајт за е-игри и сигурно нема да им биде досадно. Како што веќе утврдивме, изборот на игри е толку голем што не постои игра или тип на игра што е невозможно да се најде на 22Bet.

Имајќи предвид дека 22Bet има исклучителен список на даватели на софтвери за игри, ова автоматски вклучува многу разновиден опсег на слотови и сите други игри. Со различни опции за депонирање и повлекување пари, односно околу 150 од нив, играчите имаат одличен избор како да остават депозит или да подигнат профит.

Друг плус се десетиците јазици на кои е достапна страницата, како и валутите што казиното ги прифаќа при регистрација на играчи. Иако има некои ситни дилеми и пропусти, вкупниот впечаток за ова казино е повеќе од позитивен. 22Bet е исклучително квалитетна опција за играчи од Македонија и регионот, а со некои мали подобрувања, веќе одличниот впечаток за брзо време би требало да биде уште подобар.