Crystal Hot 80

Crystal Hot 80
 • Идеја
  (4)
 • Графика
  (4.2)
 • Аудио
  (4.5)
 • Бонус
  (4)
Overall
4.2
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј Crystal Hot 80 бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Crystal Hot 80 е слот на провајдерот Fazi Interactive во ретро стил со основен стил на играње во пет колони со четири реда и дури 80 линии за плаќање. Се работи за слот со овошна тема, инспирирана од поранешните слот машини. Иако темата со овошја е доста користена, или подобро кажано најчеста, тоа не значи дека таков слот не може да биде интересен за играње, а особено кога во прашање е Crystal Hot 80. Овој видео слот е всушност напредна верзија на Crystal Hot 40 со дополнителни 40 линии за плаќање кои ќе им овозможат на играчите да остварат значителни добивки бидејќи играта првенствено е насочена кон поискусни играчи кои се подготвени да ризикуваат повеќе.

Овој видео слот содржи шест основни симболи, лубеница, цреша, слива, портокал, лимон и грозје. Симболот Wild во овој видео слот е црвена седмица која менува било кој од основните симболи за да формира добитна комбинација и може да им донесе големи добивки на играчите. Симболот скејтер е кристална ѕвезда и ако играчот добие пет скејтери каде било во колоните, тој ќе ја добие најголемата добивка.

Слотот има опција за автоматско играње што му овозможува на играчот да постави автоматски вртења за да не мора да го прави тоа секој пат, а исто така може да одреди колку вртења ќе активира со оваа опција и може да избере од пет до неверојатни 1.000 вртења.

Графика

Како и во случајот со претходникот, Crystal Hot 40, со овој видео слот Fazi направи добра работа кога станува збор за графиката. Симболите изгледаат како да се направени од кристал и тоа е многу убаво прикажано, со пропратен ефект се да изгледа како да е во 3D. Заднината на слотот е златна, додека боите на овошките, иако малку посилни, се пријатни за око. Посебна анимација се прави кога играчите прават профит додека се појавуваат пламените јазли, додека симболите што ја сочинуваат добитната комбинација светат. Во опцијата gamble, мапите се многу јасно прикажани, а севкупниот впечаток е дека Fazi, како и кај неговите претходници, посвети многу внимание на овој сегмент.

Crystal Hot 80

Аудио

Бидејќи Fazi Interactive го направи овој видео слот во ретро стил, аудио сегментот беше направен на сличен начин. Работењето на слотот е придружено со многу едноставен звук кој се повторува и може многу брзо да им здодее на играчите. За време на победничките комбинации се слуша посебна мелодија која е различна во зависност од симболите со кои е направена добитната комбинација.

Кога играчот ќе одлучи да ги подигне парите, се слуша звук на штракање додека се брои износот. Посебен звук се слуша кога играчите ќе се одлучат за опцијата за коцкање, додека соодветниот звук е придружен со мешање на палуби со карти додека играчот погодува која боја е следната карта. Иако нема ништо револуционерно во овој сегмент, Фази направи прилично добра работа кога станува збор за аудиото во овој видео слот.

Бонус

Ако играчите се одлучат за видео слотот Crystal Hot 80 и очекуваат бонус опции и бесплатни спинови, тие би можеле сериозно да се разочараат. Сепак, веќе беше споменато дека ова е игра за оние посериозни и искусни играчи кои се подготвени да преземат поголеми ризици бидејќи се се сведува на максимизирање на шансите за победа, а Crystal Hot 80 е создаден за да им помогне на играчите да го направат токму тоа.

Секако тука е опцијата за коцкање. Со оваа опција, играчот може да ја удвои добивката со погодување на бојата на следната карта или дали таа ќе биде црвена или црна. Ако победи, сумата му се удвојува, но ако промаши, губи се што вложил во играта. Шансите се 50/50, но не се сите подготвени на таков ризик.

Crystal Hot 80 опција
Crystal Hot 80 опција

Заклучок

Сите оние играчи кои се големи обожаватели на класичните видео слотови ќе уживаат во играњето на ова издание на провајдерот Fazi Interactive со 80 линии за плаќање. Crystal Hot 80 нема бонус опции, нема дополнителни игри, но тоа е најкласичниот можен слот кој можеби нема да им се допадне на играчите кои сакаат да ги зголемат своите добивки со дополнителни опции, но оние поискусните кои се подготвени да преземат поголеми ризици ќе бидат импресионирани. Затоа, овој видео слот можеби не е најдобриот избор за почетници, или барем тие не треба да го играат веднаш со вистински пари, туку треба да поминат некое време прво да ја играат бесплатната демо верзија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*