Dragon Hot

Dragon Hot
 • Идеја
  (4.3)
 • Графика
  (4.2)
 • Аудио
  (4.5)
 • Бонус
  (4.1)
Overall
4.3
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј Dragon Hot бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Видео слотот Dragon Hot е производ на провајдерот EGT и е комбинација од слотови со теми од бајките, како и класични со симболи на овошје, со што Dragon Hot е добра и уникатна комбинација од двете. Овој оригинален слот содржи четири автомати со по пет колони и 20 линии за плаќање, со што на играчите им се даваат поголеми шанси за победа.

Првото нешто што веднаш ќе го привлече вниманието на играчите е дизајнот на овој слот. На левата страна на екранот е главниот сет на колони, додека на десната се уште три комплети. Во реалноста, тоа е еден автомат со 5 колони и 20 линии за плаќање. Секоја од колоните нуди три симболи кои вклучуваат лубеници, цреши, лимони, портокали, сливи и грозје, а до нив има златни ѕвона, виолетова ѕвезда, знак за долар, детелина со четири листа и црвена седмица. Над колоните два, три и четири се три змејови и тие ќе се приклучат на играта кога ќе се активира wild опцијата.

Детелината со четири листови е див симбол кој може да го замени кој било друг симбол во играта, освен скејтер, кој е претставен со два симболи – знакот на доларот и виолетовата ѕвезда.

Графика

EGT даде се од себе кога е во прашање графиката во овој видео слот и затоа слотот изгледа сосема пристојно, иако не може да се каже дека е револуционерен на кој било начин. Тоа е овошен – шарен 3D приказ и изгледа прилично добро. Графиката е детална, како и анимацијата која ги прикажува змејовите како и нивниот оган. Има и анимација кога се постигнува некоја добитна комбинација бидејќи овие симболи се запалени, што изгледа прилично добро. Секако, EGT направи се за да го задржи стандардот присутен во нивните претходни видео слотови кога станува збор за графиката.

Dragon Hot Слот
Dragon Hot Слот

Аудио

Звукот без сомнение е во класичниот EGT стил, кој играчите веќе можеа да го слушнат во претходните видео слотови на овој провајдер. Механички звук се слуша при секое вртење, има класична мелодија кога играчот победува и не се разликува во зависност од тоа колку е голема победата, но малку е поинаку ако победата е направена со диви симболи или со скејтер.

Бонус

Меѓу опциите за бонус, овој видео слот, што е малку изненадувачки, нема опција за бесплатни спинови, па играчите не можат да сметаат на него за дополнително да ги зголемат своите потенцијални добивки.

Сепак, постои прогресивен џекпот кој се доделува целосно по случаен избор и за време на кој играчот треба да избере три карти со ист знак од 12-те карти што ги добива, а кои се свртени со лицето надолу. Кога ќе изберат три карти со ист знак, ќе го освои џекпотот предвиден за секој знак.

Постои и опција за коцкање која е речиси правило во секој видео слот. Играчот може да ја удвои својата основна победа со погодување на бојата на следната карта што треба да се извлече помеѓу црвено или црно. Ако играчот успее да ја погоди бојата, неговите добивки ќе се удвојат, во спротивно играчот губи се што освоил.

Dragon Hot wild опција
Dragon Hot wild опција

Заклучок

Играчите ќе добијат прилично интересно искуство со слотот на провајдерот Dragon Hot од EGT. Постоењето на бројни симболи им олеснува на играчите. Графиката е исто така многу солидна во овој видео слот, иако тоа секако не е неговиот најсилен дел. Играчите доста често ќе успеат да остварат профит, но веројатно тоа ќе биде помала сума, што значи дека играчите ќе треба да имаат малку повеќе трпение додека не забележат голема победа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*