Extra Stars

Extra Stars
 • Идеја
  (4)
 • Графика
  (4)
 • Аудио
  (5)
 • Бонус
  (3.5)
Overall
4.1
Sending
User Review
4 (2 votes)

Играј Extra Stars бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Extra Stars е EGT слот игра, едноставна, но многу забавна игра со ретро изглед. Ова е класична слот игра во која симболите се прикажани со овошје, а во која има и седмица и ѕвезда, кои се диви симболи. Ѕвездата ги заменува сите други симболи.

Црешите и лимонот се најмалку вредни симболи кои даваат 100 за еден вложен кредит, портокалите и сливите даваат 150, грозјето и лубениците даваат 200 за еден вложен кредит, додека бананите можат да донесат 500 кредити. Најголема вредност има седмицата, која може да донесе и 1000 на еден вложен кредит со правилна комбинација.

Во оваа слот игра, се нудат 10 можни линии за плаќање, а комбинациите од овошје и ѕвезди можат да донесат големи добивки на играчите. Слотот Extra Stars не нуди скејтер симбол и интересно, за разлика од повеќето други слот игри, не нуди опција за автоматско играње.

Графика

Како што е најчесто случајот со EGT игрите, Extra Stars не се разликува во однос на графиката и целокупната игра. Extra Stars има едноставна дури и минималистичка, но добра графика која изгледа убаво, а самата игра е добро дизајнирана. Симболите се многу јасно прикажани, а со исклучително чист интерфејс без непотребни додатоци, играчите ќе остават многу пријатен впечаток играјќи го овој слот, заедно со ретро изгледот што го сакаат повеќето играчи.

Extra Stars графички интерфејс
Extra Stars графички интерфејс

Аудио

Како и во случајот со графика за игри базирани на софтвер EGT, Extra Stars исто така има многу сличен звук кој не се разликува значително од другите слотови на EGT. Звукот на стартување на слотот е идентичен со слични игри и нема видливи разлики, додека малку подолга мелодија се емитува кога играчите имаат победа и таа се разликува во зависност од тоа колкава е победата. Има посебна мелодија кога играчите одлучуваат да ја пробаат опцијата „коцкање“.

Бонус

Опциите за бонуси во слотот не се премногу богати, но има доволно за да ги задоволат играчите. Кога играчот ќе добие златна ѕвезда, тоа му овозможува да добие бесплатни спинови и можност за нови добивки, а стандардно постои опција „коцкање“ за ваквите типови на игри. Во него, играчите можат да ги удвојат своите добивки бидејќи ќе им биде понудено да ја погодат бојата на следната карта што ќе се извлече – дали ќе биде црвена или црна. Ако играчот не ја погоди бојата на картата, тој губи се, ако погоди ја дуплира добивката. Сепак, оваа опција не е задолжителна, па ако играчите не се склони на ризик, не мора да ја играат.

Extra Stars gamble опција
Extra Stars gamble опција

Заклучок за Extra Stars

Иако Extra Stars веројатно не е на нивото на некои други слот игри, сигурно има што да им понуди на играчите. Оваа слот игра има се што сакаат љубителите на овој тип на забава, како што се добра графика, добро познати звуци, како и широк опсег на потенцијални добивки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*