Book of Ra

Book of Ra
 • Идеја
  (5)
 • Графика
  (5)
 • Аудио
  (4.5)
 • Бонус
  (4)
Overall
4.6
Sending
User Review
3 (2 votes)

Играј Book of Ra бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Book of Ra од провајдерот Novomatic е слот игра заснована на темата на древниот Египет, што може да се заклучи од неговото име, поради што симболите во оваа слот игра укажуваат на она што е блиско до луѓето кога станува збор за приказни за древниот Египет, како на пр. саркофагот на фараонот, книгата на Богот Ра, но и светите бубачки од скараби. Покрај нив има и симболи на буквите A, J, K и Q, број 10, како и познатиот авантурист од популарните фимлови на Индијана Џонс. Ова е еден од најпопуларните слот игри, кој се уште го привлекува вниманието на играчите, иако беше лансирана во 2005 година.

Book of Ra е лесно да се игра бидејќи има многу едноставни контроли. Секој играч може да користи од 1 до 9 активни линии во текот на играта, а колку повеќе се активираат за време на вртењето, толку се поголеми шансите за освојување на џекпот. Како и повеќето други слот-игри, Book of Ra исто така има опција за автоматско играње, така што играчите нема да мора сами да го вртат слотот, туку можат да го постават да работи место нив.

Графика

Со оглед на годината кога оваа слот игра беше претставена во јавноста, а потсетуваме дека тоа беше 2005 година, не е чудно што графиката не е на нивото карактеристично за втората деценија на 21 век и може да се каже дека е прилично едноставна. Сепак, и таква може да го задржи вниманието на играчите, а она што е важно, прикажувањето на симболите е јасно и чисто без непотребни детали кои би го одвлекувале вниманието на играчите.

Book of Ra
Book of Ra – Графички интерфејс

Аудио

Како и во случајот со графиката, звукот на оваа игра исто така јасно покажува дека е направена пред повеќе од една деценија, без разлика дали станува збор за вртење на слотот или за преземање на добивката. Со текот на времето, звукот може да стане прилично монотон за играчите и веројатно ќе им одговара на оние кои најмногу сакаат игри во ретро стил.

Бонус

Book of Ra е постар тип на слот игра и нема многу бонус опции. Во случајот на Book of Ra, ако имате добитна комбинација, можете да ги подигнете добивките или да ризикувате и да ги удвоите добивките. Во случај да сте расположени за ризик, ќе ја изберете бојата на картата, црвена или црна и ако ја погодите бојата, ги удвојувате вашите добивки – во спротивно губите се што ќе освоите. Има и бонус во случај да погодите три или повеќе симболи, кој вклучува 10 бесплатни спинови.

Book of Ra - Бонус
Book of Ra – Бонус

Заклучок за играта Книга на Ра

Поради својата едноставност и лесно управување, како и фактот дека нема многу дополнителни опции, Book of Ra најмногу се препорачува за почетници, односно за сите кои штотуку почнуваат и го запознаваат светот на слот игрите. Novomatic направи одлична работа со овој слот.

1 Trackback / Pingback

 1. Legacy of Dead - Kazinoigri.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*