Ancient Egypt Classic

Ancient Egypt Classic
 • Ideja
  (4.2)
 • Grafika
  (3.8)
 • Audio
  (4)
 • Bonus
  (4.5)
Overall
4.1
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Ancient Egypt Classic besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Играчката Ancient Egypt Classic е креирана од провајдерот Pragmatic Play. Оваа игра има пет ролери и три реда, а вкупно има 10 линии за исплата.

Процентот на враќање на играчот (RTP) за Ancient Egypt Classic е 96.47%. Овој процент ја претставува теоретската повратна вредност која играчот може да ја очекува од играта на долг рок.

Играта е инспирирана од древен Египет, со симболи како што се скарабеи, Анубис, Око на Хорус и Клеопатра, кои ја враќаат магијата и мистиката на античката цивилизација. Визуелниот дизајн и графиката на играта го доловуваат духот на тоа време, овозможувајќи им на играчите да се почувствуваат како да се во срцето на древната египетска култура.

Ancient Egypt Classic
Ancient Egypt Classic

Графика и аудио

Играта Ancient Egypt Classic е визуелно импресивна со висококвалитетна графика која ги доловува деталите на древноегипетската тема. Симболите на ролните, како што се златниот скараб, Анубис, Око на Хорус и Клеопатра, се внимателно дизајнирани со живописни бои и фини детали. Фонските слики и анимациите додаваат на атмосферата, пренесувајќи го играчот во мистичниот свет на античкиот Египет. Светлата и златни тонови на симболите и фонските елементи дополнително го збогатуваат визуелното искуство.

Звукот во Ancient Egypt Classic е исто така дизајниран за да го подобри искуството на играчите. Фонската музика е инспирирана од традиционалните египетски мелодии, создавајќи мистична и автентична атмосфера. Звуците на вртење на роторите и различните звучни ефекти при добивки и бонус функции се јасни и добро синхронизирани со визуелните ефекти. Овие звуци не само што ја нагласуваат тематиката, туку и го засилуваат возбудувањето и динамиката на играта.

Комбинацијата на висококвалитетна графика и автентични звуци прави Ancient Egypt Classic од Pragmatic Play да биде многу привлечна и возбудлива за играње, пренесувајќи ги играчите во магичниот свет на древниот Египет.

Симболи

Во слотот Ancient Egypt Classic од Pragmatic Play, има неколку различни симболи кои се поделени на високо и ниско платени.

Нископлатените симболи се претставени со класични карти од A до 10. За пет исти симболи од овие карти, играчите можат да добијат помали исплати.

Високоплатените симболи вклучуваат разни египетски икони: Окото на Хорус, Крстот Анкх, Анубис и Клеопатра. Симболот на Клеопатра е највисоко платен и може да донесе исплата до 500 пати од влогот доколку се појават пет на иста линија за исплата.

Во играта има и специјални симболи. Златниот скараб служи како Wild и Скатер симбол. Како Wild, заменува други симболи за да помогне во создавање на добитни комбинации. Како Скатер, три или повеќе скараби активираат бонус круг со 10 бесплатни вртења. Пред почетокот на бесплатните вртења, се избира случаен симбол кој служи како проширувачки симбол, што значително ги зголемува шансите за добивка.

Со овие карактеристики и висок RTP од 96.51%, Ancient Egypt Classic нуди возбудливо играчко искуство со многу можности за големи добивки.

Симболи
Симболи

Бонус

Во играта Ancient Egypt Classic од Pragmatic Play, бонус функциите играат важна улога во зголемувањето на шансите за добивка и во внесувањето дополнителна возбуда во играта.

Главната бонус функција во Ancient Egypt Classic е функцијата за бесплатни вртења, која се активира со појавување на три или повеќе симболи Скатер (златен скараб) на ролните. Кога ќе се активираат бесплатните вртења, играчите добиваат 10 бесплатни вртења. Пред почетокот на бесплатните вртења, еден случаен симбол се избира како специјален симбол за проширување. Овој симбол може да се прошири на целиот ротор, што значително ги зголемува шансите за големи добивки.

Златниот скараб служи и како Wild и како Скатер симбол. Како Wild, тој може да ги замени сите други симболи за да помогне во создавање добитни комбинации. Како Скатер, активира бонус круг со бесплатни вртења кога ќе се појават три или повеќе од овие симболи на роторите.

Оваа едноставност во бонус функциите ја прави играта лесна за разбирање и играње, додека истовремено нуди можности за големи добивки преку проширувачките симболи и бесплатните вртења.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*