The Angler

The Angler
 • Идеја
  (4.2)
 • Графика
  (4.4)
 • Аудио
  (4.2)
 • Бонус
  (4.1)
Overall
4.2
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj The Angler besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Видео слотот The Angler е дело на провајдерот BetSfot и е инспириран од темата за спортски риболов, а играчот е придружуван од риболовецот Отис, кој се наоѓа веднаш до слотот. Ова е слот со три реда од пет колони и 20 линии за плаќање. Вклучува опција за автоматско играње што му овозможува на играчот да постави автоматско вртење.

Во овој слот има четири симболи на буквите кои најмалку плаќаат, J, Q, K и A, како и пет симболи на морски животни кои се со средна вредност. Најплатената комбинација на стандардни симболи е ако играчот добие пет симболи на Отис. Специјалните симболи вклучуваат див симбол претставен со црвен врел октопод, потоа има симбол скатер како школка со бисер, како и бонус симбол претставен со кофа полна со риба.

Симболот на дивиот октопод служи како замена за сите други симболи освен симболите скатер и бонус и може да се појави во сите колони освен во колона една. Симболот скатер може да се појави во колоните два, три и четири. Ако играчот добие три такви симболи, ја активира опцијата за бесплатни спинови. Симболот за бонусот ќе ја активира бонус играта Fish, доколку играчот успее да ги добие во колоните еден, два или три.

Графика

Меѓу најсилните квалитети на слотот The Angler е неговата графика. Во BetSoft навистина вложуваат многу труд и тоа се покажува на секој чекор. Тој е инспириран од спортскиот риболов, а делумно и од анимираниот филм „Најди ништо“, што може да се забележи во стилот на графиката, како и по изгледот на ликовите во слотот, кои се направени во стил на цртани филмови. Импресивната графика е одговорна за одличната атмосфера за играње на овој слот зад езерото и планините во позадина. Секоја победа ќе биде прикажана во меурчиња, што е исто така одлично. BetSoft дефинитивно го погоди овој слот со графиката во стилот на цртаните филмови.

The Angler

Аудио

Со одлична 3D графика, BetSoft успеа да вклопи и одличен звук. Постојано, додека се игра овој слот, се слуша прилично смирувачка мелодија, која целосно се вклопува во целокупната атмосфера создадена од The ​​Angler. Звукот на спин потсетува на меурчиња кои се создаваат при нуркање, а секоја победа е придружена со мелодија која не се разликува од висината на победата. Има посебен звук при играње на опцијата коцкање, односно фрлање парички.

Бонус

Бесплатните спинови се еден од бонусните опции во слотот The Angler. Тие можат да се активираат со добивање на три симболи скатер каде било во колоните три, четири или пет. Симболот на дивиот октопод останува на место за време на бесплатните спинови, што е одлична вест за играчите.

Играта за бонус со риби се активира со добивање на три бонус симболи во колоните еден, два или три. Во оваа игра ќе биде тестирана способноста на играчите за риболов. Колку повеќе риба улови играчот, толку повеќе пари ќе освои. Играчите ќе бидат наградени со 100 кредити во овој бонус круг, па дури и да немаат многу среќа во риболовот, нема да заминат целосно со празни раце.

Опцијата за коцкање или двојно зголемување – играчот може да се коцка со половина од неговите добивки или со целосна добивка ако е подготвен да ризикува. Играчот избира дали да вложи половина од неговите добивки или се и избира на која страна ќе падне паричката. Погодокот ќе го удвои почетниот облог, додека промашувањето ќе значи губење на се.

The Angler
The Angler – Double up опција

Заклучок

За да уживаат во слотот The Angler произведен од BetSoft, играчите дури и не мора да бидат љубители на риболов и тоа сигурно нема да одземе ништо од нивното искуство со играње на овој слот. Играчите ќе уживаат во 3D графика која е импресивна со многу автентични сцени кои навистина ќе им овозможат на играчите да уживаат во мир и тишина барем за некое време, како што е случајот во вистинскиот риболов. Мирот и тишината се во контраст со, по правило, многу бучни слотови, но ова ќе биде малку поинакво искуство за играчите.

Сепак, The Angler нуди многу повеќе од естетско искуство бидејќи слотот е прилично исполнет со различни опции кои се движат од бесплатни спинови до бонус игра. Овој слот има одредена сложеност, што значи дека не е многу препорачлив за нови играчи и дека сепак ќе биде посоодветен за играчите кои веќе имаат стекнато одредено искуство со слотови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*