Sugar Pop

Sugar Pop
 • Ideja
  (4)
 • Grafika
  (3.5)
 • Audio
  (3.8)
 • Bonus
  (3.7)
Overall
3.8
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Sugar Pop besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Sugar Pop е видео слот од провајдерот Betsoft кој користи иновативна механика со 5 ролни и 5 редови, без класични линии за плаќање, наместо тоа, победите се постигнуваат со групирање на најмалку три идентични симболи хоризонтално или вертикално. Со RTP од 97.6%, играта нуди висок потенцијал за добивки. Приказната на слотот е сместена во шарен свет полн со слатки и бомбони, каде што играчите треба да групираат симболи за да постигнат победи и да отклучат различни бонуси и награди.

Sugar Pop
Sugar Pop

Графика и аудио

Графиката и звуците на Sugar Pop се една од најпривлечните карактеристики на оваа игра. Играта е визуелно богата со живописни и шарени симболи кои претставуваат разни бомбони и слатки. Анимациите се мазни и привлечни, особено кога се постигнуваат победнички комбинации и симболите експлодираат за да направат место за нови. Звукот е подеднакво возбудлив, со весела и енергична музика која го придружува секој спин, додека звучните ефекти на експлозијата на бомбоните и другите анимации додаваат дополнителна доза на задоволство при играњето. Оваа комбинација на прекрасна графика и интерактивни звуци создава една целосна и забавна атмосфера која ги држи играчите заинтересирани и возбудени.

Симболи

Во Sugar Pop слотот од Betsoft, симболите се поделени на високо платени и ниско платени. Високо платени симболи се црвената лизалка (20x), сината бомбона (15x), зелената бомбона (12x) и жолтата бомбона (10x), додека ниско платени симболи се портокаловата бомбона (8x), виолетовата бомбона (6x) и розовата бомбона (4x). Wild симболот е истоимен и го заменува секој друг симбол за да создаде победнички комбинации. Скатер симболот активира специјални бонус функции кога се појавува на решетката. Специјални бонуси како Super Color и Color Bomb се активираат со комбинации од четири или повеќе симболи и носат дополнителни множители и експлозии на симболи, создавајќи повеќе шанси за добивка​.

Бонус

Sugar Pop од Betsoft е игра со многу интересни бонус функции кои го прават геjмплејот возбудлив и полн со изненадувања. Во оваа игра нема класични бесплатни вртења, но има специјални функции како што се Super Color и Color Bomb кои можат да додадат множители и да донесат големи добивки со комбинирање на повеќе симболи од истата боја. Wild симболот во играта се нарекува “Wild” и може да го замени секој друг симбол за да формира добитна комбинација. Скатер симболот активира специјални бонуси кога ќе се појави на решетката.

Играта исто така има систем на нивоа, каде што играчите собираат поени и отклучуваат нови бомбони со дополнителни ефекти, овозможувајќи поголеми добивки како што напредуваат низ играта. Специјални функции како Candy Bomb експлодираат и чистат значителен дел од таблата, овозможувајќи повеќе каскадни победи и зголемени шанси за добивки. Дополнително, функцијата за исполнување на шаблони додава уникатен предизвик, каде што исполнувањето на одредени шаблони носи дополнителни поени и помага побрзо да се напредува во нивото.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*