Secrets of Alchemy

Secrets of Alchemy
 • Идеја
  (3.8)
 • Графика
  (4)
 • Аудио
  (4.3)
 • Бонус
  (3.5)
Overall
3.9
Sending
User Review
5 (1 vote)

Играј Secrets of Alchemy бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Овој слот на провајдерот EGT е добар избор за сите оние кои сакаат приказни за алхемија и претворање на се што постои во злато, како што се обидувале алхемичарите во средниот век. Нема премногу слотови со ваква тема, па затоа EGT реши да привлече играчи и на овој начин.

Симболите на играта се токму онакви какви што би очекувале од слот со тема алхемија. Има златни рози, златни плочки, голема книга со алхемиски рецепти, потоа маж и жена. Присутни се и симболите J, Q, K и A, а овој слот има скејтер и диви симболи. Симболот скејтер е претставен со замок на пловечки остров, додека дивиот симбол е прикажан како алхемичар кој стои над книга со рецепти за алхемија.

Secrets of Alchemy има три реда во пет колони со 25 линии за плаќање. Како што целосно се очекуваше, овој слот содржи опција за автоматско играње која им овозможува на играчите автоматски да поставуваат спин без притискање на копче.

Овој слот им носи на играчите голем број комбинации и затоа е совршен за сите типови на слот играчи, без разлика дали сакаат да играат на мали влогови или се подготвени да инвестираат многу пари.

Графика

Иако EGT во овој сегмент ретко греши, овојпат може да се каже дека е токму така бидејќи графиката е дефинитивно послабиот дел од Secrets of Alchemy. Се е шарено со боите во овој слот, тоа не изгледа многу координирано, особено затоа што целата позадина на слотот е во зелена боја, која се движи од потемна кон посветла, што се вклопува во нејзината тема. Симболите на мажи и жени се направени премногу генерички и изгледаат застарени, иако остатокот од слотот не дава таков впечаток.

Secrets of Alchemy слот
Secrets of Alchemy слот

Аудио

Рецептот што ETG најчесто го користи кога станува збор за слотовите што ги произведува во однос на звукот, ниту во овој случај не е променет. Играчите ќе слушнат добро познат механички звук кога вртат спинови, како и краток звук кога на екранот ќе се појави симбол на скејтер. Има посебна мелодија која малку се разликува од типот на добивки што му припаѓаат на играчот, но генерално нема многу промени во овој поглед во споредба со другите слотови на EGT.

Бонус

Опциите за бонуси во овој слот се повеќе или помалку стандардни кога станува збор за слот игрите. Играчот може да освои седум бесплатни спинови ако добие три симболи скејтер.

Опцијата за коцкање се појавува секој пат кога играчот ќе победи. Играчот може да ја коцка добиената сума со погодување која боја ќе биде следната карта што ќе се извлече, црвена или црна. Ако играчот погоди, неговите добивки ќе се удвојат, но ако промаши ќе изгуби се.

Бонусот за џекпот е игра со карти во која играчот добива 12 карти свртени надолу и треба да избере три карти со ист знак.

Secrets of Alchemy gamble опција
Secrets of Alchemy gamble опција

Заклучок

Овој слот дефинитивно ќе го привлече вниманието на играчите. Secrets of Alchemy има неколку дополнителни опции кои целосно ќе ги окупираат играчите. Иако на почетокот изгледа комплицирано, играчите брзо ќе влезат во ритам и лесно ќе се движат низ опциите во играта кога добро ги познаваат контролите. Она што ќе биде особено интересно за играчите е фактот дека со 25 линии за плаќање, овој слот нуди многу можности за добивка, па играчите лесно ќе ги заборават дури и релативно скромните графики и звук што дефинитивно би можеле да бидат подобри.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*