Playtech е основана во 1999 година, а две години подоцна ја доби првата лиценца за казино. Од тој момент, подемот на континуирано еволуирачкиот провајдер Playtech е заслужен за создавањето фантастични казино игри и по изглед и по количината на забава што им ја обезбедуваат на играчите, а денес е еден од најголемите провајдери на софтверi во онлајн казината.

Секоја година, Playtech лансира повеќе од 50 нови игри и тоа сосема различни игри.

Playtech казина

Софтверот Playtech може да се најде во некои од најдобрите и најнапредните онлајн казина во светот. Казината Playtech се глобално достапни за играчи од целиот свет и играчите можат лесно да се регистрираат на нив.

Playtech главно го зазема европскиот пазар, но постојано се проширува на други пазари и цели кон што е можно повеќе играчи. Софтверот на Playtech собра многу награди во индустријата за онлајн игри благодарение на многуте пакети што ги нуди компанијата. Затоа нивните игри може да се најдат во казина како Вилијам Хил, Винер и многу други.

Playtech игри

Каталогот Playtech Games содржи над 600 наслови на различни игри за онлајн казина. Како еден од водечките провајдери во индустријата, Playtech сфати дека е важно играчите да имаат широк избор и отсекогаш се трудел да понуди разновидни казино игри за играчите да уживаат. Иако квантитетот не секогаш значи квалитет, во случајот со Playtech, секоја игра што се развива и објавува со текот на годините внимателно се следи во секој момент од процесот на развој.

Сега има девет студија во светот кои развиваат содржини за Playtech, а тоа се Playtech Origins, Ash Gaming, Playtech Vikings, Psiclone Games, Quickspin, SUNFOX игри, Eyecon GECO Gaming, Rarestone Gaming и секое од нив исполнува висок стандард на иновација.

Љубителите на секаков тип на игри можат да најдат нешто за себе во понудата на Playtech. Играчите кои најмногу уживаат во видео слотови можат да изберат од огромната понуда со наслови со различни теми. Ако играчите се повеќе склони кон игри на маса, има голем избор на игри како блекџек и рулет заедно со избор на неколку видови на крепс.

Playtech има и други производи што компанијата ги нуди со текот на годините, кои вклучуваат спортско обложување и виртуелно спортско обложување, водечки онлајн покер и бинго мрежи, понуди за лотарија и супериорно искуство понудено од Playtech Live Casino. Во секој случај, што и да им се допаѓа на играчите, Playtech сигурно го има во понуда. Компанијата продолжува со иновации и проширување на понудата на игри со цел секогаш да биде пред конкуренцијата.

Playtech – слотови

Видео слотови

Меѓу највозбудливите игри во онлајн казината без сомнение се видео слотовите, поради што провајдерите посебно ставаат акцент на насловите од таа категорија за да ги задоволат секогаш изразените потреби на играчите за нови игри од овој тип. Playtech има навистина широк избор на видео слотови во кои играчите сигурно ќе уживаат, а компанијата има буквално стотици наслови во понуда.

Има многу игри од различни типови во нивната библиотека со видео слотови, а можеби најпознатиот видео слот од сите објавени од Playtech е наградуваната серија Age of Gods која содржи неколку наслови како Age of the Gods, Age of the Gods: Fate Sisters, Age of the Gods Norse: King of Asgard.

Ако играчите не се љубители на грчката митологија и сакаат некои наслови што им се поблиски, можат да пробаат многу брендирани видео слотови. Playtech соработува со Warner Bros и DC Entertainment и таа соработка резултираше со серија слотови на тема – суперхерои, како што се Man of Steel, Superman II, Green Lantern и Batman & The Joker Jewels.

Низ сите видео слотови на Playtech, една работа е константна, а тоа се голем број додатоци кои можат да го подобрат секое вртење. Има диви симболи, уникатни бонус кругови кои создаваат сосема ново искуство во играта и даваат можност за бесплатни спинови за да им помогнат на играчите да победат што е можно полесно.

Man of Steel

Казино во живо на Playtech

Веќе подолго време играчите имаат можност да ја почувствуваат возбудата и атмосферата на казиното, кое некогаш беше резервирано само за оние кои можеа физички да бидат присутни на тие места. Денес, тоа чувство на возбуда може да му се пренесе на играчот на неговиот екран со помош на HD видео стриминг.

Playtech Live Casino комбинира испробана и проверена верзија на вистинско казино со нова технологија која обезбедува некои од најдобрите достапни казино игри во живо.

Благодарение на ова, Playtech нуди широк спектар на казино игри во живо кои играчите можат да ги играат без да излезат од дома – Рулет, покер и Бакара.

Казиното во живо на Plaxtech користи камери од високата класа кои емитуваат сигнал со врвен HD квалитет со најбрз пренос.

Казино во живо – рулет

Бонуси на Playtech

Бесплатните спинови може да бидат доста ретки во видео слотовите на Playtech, а понекогаш се појавуваат кога ќе се појави нов слот или кога има одредена прилика како што се бонуси за одмор.

Постојат голем број други бонуси што играчите можат да ги користат за да го продолжат времето на играње на видео слотови или дури да освојат некои поголеми добивки. Еден од нив е бонусот за добредојде што играчот го добива кога се регистрира во онлајн казиното и го уплатува првиот депозит, а потоа операторот додава процент од тој депозит во средствата на играчот.

Бонусот без депозит обично им се дава на играчите кога ќе го завршат процесот на регистрација на онлајн казино и се чита одредена сума пари. Спротивно на тоа, бонусот за депозит значи дека средствата се додаваат на сметката на играчот пред да му биде доделен бонусот.

Playtech поддршка за паметни телефони и таблети

Playtech го разви својот центар Mobil во 2012 година во соработка со Mobeng, специјалист за мобилни телефони. Платформата е изградена на технологијата HTML5, што ја прави компатибилна со прелистувачи и апликации и за iOS и за Android. Во моментов, околу 100 Playtech RNG игри се развиени и оптимизирани како мобилни игри.

Иако ова е релативно мал број од вкупниот избор што го има Playtech, секоја игра функционира одлично и работи одлично на намалениот екран на мобилните телефони или таблетите. Казино игрите во живо се прилагодени и за мобилни игри, овозможувајќи им на играчите да ја искусат целосната возбуда од играњето со вистински дилери.

Лиценца

Бидејќи онлајн индустријата за коцкање постојано расте и се шири без престан во нови региони ширум светот, применети се построги правила за да се обезбеди фер и безбедна средина за сите вклучени. Неодамна регулираните пазари нудат можност за зголемување на заработката, но давателите на услуги и операторите обично треба да се соочат со предизвикот да се усогласат со правилата и прописите издадени од регулаторните тела во различни земји.

Playtech исто така се претстави добро во овој сегмент и успеа да ги исполни сите барања бидејќи ги доби соодветните лиценци ширум светот. Во моментов има осум лиценци во Европа, Италија, Франција, Данска, Србија, Холандија, Естонија, Шпанија и Обединетото Кралство.

Заклучок

Playtech е дефинитивно ако не најдобар, тогаш меѓу најдобрите провајдери на софтвер кога станува збор за создавање незаборавни игри во онлајн казина. Благодарение на нивното дведецениско искуство, тие успеаја да развијат систем за наградување, што се покажа преку високиот квалитет на софтверот за игри што го развија и поддршката што им ја даваа на љубителите на онлајн казино игрите ширум светот. Разновидноста во софтверот што успеаја да го развијат досега е исто така импресивна бидејќи успеаја да ги поврзат минатото и иднината на коцкањето преку онлајн казино. Нивните награди, признанија и сертификати се доказ зошто тие веќе две децении се на врвот на софтверот за онлајн казино игри.