Loony Blox

Loony Blox
 • Ideja
  (4.1)
 • Grafika
  (4)
 • Audio
  (4.2)
 • Bonus
  (4)
Overall
4.1
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Loony Blox besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Loony Blox е видео слот игра од провајдерот Habanero, со пет ролни, три реда и 243 начини за добивка. RTP (Return to Player) изнесува 96.65%, што значи дека играта нуди солидна исплата за играчите. Приказната на овој слот се врти околу авантурите на три лика: Зајак, Куче и Слон, кои патуваат низ пустината и истражуваат разни богатства. Играта нуди различни бонуси, како што се бесплатни вртења, проширени симболи и множители, што ја прави исклучително возбудлива и забавна за играње. Дополнително, уникатната графика и анимација го зголемуваат задоволството од играта, пренесувајќи ги играчите во шарен и комичен свет на Loony Blox.

Loony Blox
Loony Blox

Графика и аудио

Loony Blox од Habanero се одликува со извонредни графики и звуци кои ги внесуваат играчите во комичниот свет на авантурите. Графиката е шарена и детализирана, со живописни симболи како што се овошје, барови и бројки, како и анимирани ликови што ја зголемуваат динамиката на играта. Звуците се весели и придонесуваат за веселата атмосфера на играта, со ефекти кои го следат секое вртење на ролните и победничките комбинации. Музиката во позадина е енергична и комплементарна на целокупниот дизајн на играта, создавајќи чувство на возбуда и забава додека играчите се движат низ пустинскиот пејзаж на Loony Blox.

Симболи

Во слот играта Loony Blox од Habanero, симболите се поделени на високо платени и ниско платени. Високо платени симболи вклучуваат Зајак, Куче и Слон, кои носат повисоки исплати. Ниско платени симболи се овошјето: Лимон, Лубеница, и Цреши. Дополнително, играта има специјални симболи:

Wild (Вајлд), претставен со кактус, кој заменува други симболи за да формира добитни комбинации.

Скатер симбол не е класично присутен, но постои бонус мапа која се активира со одредени комбинации.

Секој од овие симболи има различна исплата, при што високо платените симболи носат поголеми добивки, додека ниско платените симболи имаат помали исплати.

Бонус

Loony Blox од Habanero е слот игра која нуди неколку возбудливи бонус функции. Wild симболот, претставен со кактус, може да се прошири и заменува други симболи за да формира добитни комбинации. Во играта нема класичен Скатер симбол, но постои мапа на бонуси која се активира со одредени комбинации на симболи. Овие бонуси можат да вклучуваат бесплатни вртења и други специјални функции. Играта исто така користи иновативен систем каде што ликот се движи низ мапата, освојувајќи различни награди зависно од комбинациите на симболите.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*