Crystal Hot 40

Crystal Hot 40
 • Идеја
  (4.1)
 • Графика
  (4.2)
 • Аудио
  (4)
 • Бонус
  (4)
Overall
4.1
Sending
User Review
1 (1 vote)

Играј Crystal Hot 40 бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Видео слотот Crystal Hot 40 е дело на провајдерот Fazi Interactive со овошна тема и пет колони со четири реда и 40 линии за плаќање кои се фиксирани. Тоа е класичен видео слот, но со малку поинакви овошни прикази – како што сугерира името тие изгледаат како да се направени од кристал.

Овој видео слот содржи шест основни симболи, од кои најмалку вредни се симболите портокал, лимон и цреша, а ако играчот добие пет во низа, ќе добие 2,65 пати повеќе од неговиот облог. Симболите слива и лубеница имаат просечна вредност во однос на исплата, а пет такви симболи на играчот ќе му донесат пет пати поголема вредност од инвестицијата. Најмногу вреди грозјето. Овој симбол, поточно пет од нив по ред, на играчите ќе им донесе 10 пати поголема вредност од вложената сума.

Во прилог на основните симболи, постојат два посебни. Првиот е дивиот симбол red happy week, кој ги менува сите други симболи освен скатерот и со чија помош се формираат добитни комбинации. Дивиот симбол исто така има голема вредност бидејќи пет од нив му носат на играчот 25 пати повеќе од она што го вложил. Симболот на скетерот е златна ѕвезда, но за разлика од повеќето слотови, скетерот во Crystal Hot 40 не носи бесплатни спинови, туку им овозможува на играчите да добијат одлични исплати, без разлика дали се на линија за плаќање или не.

Овој видео слот има и опција за автоматска репродукција, така што играчите нема да мора постојано да притискаат на копчето.

Графика

Во овој сегмент, Fazi заврши многу добра работа. Бидејќи беше наменет за видео слот во ретро стил, графиката беше направена на тој начин, но со изглед на симбол кој многу потсетува на 3D, што му дава дополнителен шарм на целокупниот изглед на овој слот. Заднината на слотот е во црвена боја, која се менува од посветла во потемна нијанса, додека боите на симболите се доста живи, но пријатни за око и не заморуваат по долга игра. Посебна анимација се прави при добивка откако пламенот ќе се појави на екранот. Исто така, во опцијата gamble, мапите се прикажани многу јасно и прецизно, а Fazi во овој сегмент не сакаше ништо да препушти на случајноста.

Crystal Hot 40

Аудио

Бидејќи ова е видео слот во ретро стил, звукот е направен на тој начин. Звукот на поместување на слотот, односно спинот е прилично едноставен и може да се каже дека е монотон, па веројатно по некое време ќе им стане малку досаден на играчите.

Звуците за време на победничките комбинации се разликуваат од симболот со кој е направена комбинацијата, како и од тоа колку е голема победата, што е многу добра идеја на Fazi. Кога ќе се постигне победата, се слуша звукот на монетите бидејќи добиената сума се префрла на вкупното салдо на играчот. Кога играчот ќе се одлучи за бонусната рунда, односно опцијата за коцкање, таа се означува со краток звук, додека при играњето на таа опција се слуша звукот на мешање на палуби, а мелодијата на крајот е различна во зависност од тоа дали играчот ќе погоди или не.

Бонус

Кога станува збор за бонус опции, Crystal Hot 40 не нуди многу, но тоа е во согласност со желбата на Fazi да создаде слот во ретро стил. Постои опција за коцкање каде играчите можат да ги удвојат своите добивки. Откако ќе ја освоите добитната комбинација, можете да одлучите да ја погодите бојата на следната карта што ќе се извлече. Доколку погодите добивките ќе бидат удвоени, но доколку промашите ќе ја загубите целата добивка. Покрај опцијата за коцкање, постои и прогресивен џекпот кој се активира по случаен избор.

Crystal Hot 40 – Gamble опција

Заклучок

Овој видео слот од провајдерот Fazi е лесен за користење и играчите кои припаѓаат на групата почетници лесно ќе научат се за него. Суштината на оваа игра лежи во тоа што совршено им одговара на играчите кои се повеќе за стариот начи на игра, заедно со големата исплата, која во случајот на овој слот навистина може да биде одлична. Слободно може да се каже дека Fazi заврши одлична работа со овој слот. Crystal Hot 40 е наменет првенствено за играчи кои не сакаат многу да инвестираат, но дава доволно можности за играчите кои се подготвени да преземаат повеќе ризици.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*