Lucky Streak 3

Lucky Streak 3
 • Идеја
  (4.1)
 • Графика
  (4.5)
 • Аудио
  (4.1)
 • Бонус
  (4.2)
Overall
4.2
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј Lucky Streak 3 бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Онлајн слотови на тема овошје се добар начин да се потсетите на тоа како биле поставени работите порано. Токму ова е онлајн слот од провајдерот Endorphina наречен Lucky Streak 3 кој припаѓа на тој поджанр и ќе биде многу интересен за играчите кои сакаат да се сеќаваат како беше да се игра на оние стари слотови. Ова е слот со формат 3 на 3 кој вклучува повеќе линии за плаќање, поточно пет.

Lucky Streak 3 е третата игра од серијата класични овошни слотови Lucky Streak развиена од Endorphina. Сите игри беа пуштени релативно брзо една по друга, што јасно покажа дека тие ја имаа предвидено целата серија однапрет. Со овој слот, играчите го добиваат класичното чувство на старите слотови со доволно плодови што се појавуваат во колоните на многу едноставен начин на играње. Овој слот нема дополнителни опции, што не е изненадување за игра која толку многу игра на картата на носталгија и класични овошни слотови. Слотот исто така има опција за автоматска репродукција со која играчот може да го постави автоматското вртење, а оваа опција може да се исклучи во секое време.

Бидејќи Lucky Streak 3 се обидува да биде што е можно поверен на стилот на класичните овошни слотови, има токму такви симболи во играта. Во категоријата на помалку вредни симболи има пет од нив и тоа овошје и шипка, грозје, лимон, слива и цреша. Во следната категорија се повредни сибмоли, а ги има три – ѕвоната, симболот на ѕвездата, а последниот е Среќната седмица, највредниот симбол во целата игра. Класичните слотови ретко имаат посебни симболи, а тоа е случај и со Lucky Streak 3, кој нема диви симболи.

Графика

Од една страна, овој онлајн слот графички изгледа одлично, а од друга е целосно застарен и впечатокот на играчот ќе зависи само од тоа дали е љубител на класични овошни слотови или не. Како што веќе споменавме, Endorphina се потруди да се погрижи овој слот навистина да има вкус на класични слотови, така што графиката е целосно во тој стил. Позадината на слотот нема многу елементи освен огнот кој избива од неговата позадина, додека симболите се претставени во класичен стил, многу јасно и со малку појаки бои кои нема да им пречат на играчите. И додека сето ова ќе остави многу добар впечаток кај љубителите на класичните слотови, кој и да го проба Lucky Streak 3 за прв пат веројатно ќе биде изненаден од едноставноста на графиката и изгледот на симболите.

Lucky Streak
Lucky Streak

Аудио

Истото напишано за графиката важи и кога станува збор за звукот на овој онлајн слот. За оние кои ги сакаат класичните слотови, звукот во Lucky Streak 3 ќе биде вистинско патување назад во времето, но на новите играчи веројатно брзо ќе им здодее монотониот звук на слотот, како и краткото аудио при победата. Има и различен звук кога се користи опцијата за коцкање, но во целина Endorphina го погоди звукот бидејќи ова е класичен слот.

Бонус

Кога станува збор за бонус опции, нема многу од нив во онлајн слотот Lucky Streak 3, а не се ни очекуваше дека ќе ги има бидејќи ова е слот со три колони. Endorphina дури и не ја искористи можноста слотот да има диви симболи или бесплатни спинови, карактеристики кои се вообичаени во слот игрите денес.

Има нешто што може да се смета за бонус, а тоа е мултипликатор што се применува на победи кои се постигнуваат со ист плод на сите линии во еден круг. Ако играчот успее да го добие тоа, девет симболи со исто овошје на сите достапни позиции, ќе формираат пет добитни комбинации и ќе се освојат двојно повеќе добивки во споредба со она што првично треба да се освои.

Има и опција за коцкање која играчот може да ја користи доколку е заинтересиран бидејќи не е задолжителна опција во играта. Кога победува, играчот може да ги удвои своите пари и да преземе ризик.

Lucky Streak 3
Lucky Streak 3 – Gamlbe опција

Заклучок

Општ впечаток е дека Lucky Streak 3 секако не е направен за да собори какви било рекорди или да ги изненади сите љубители на онлајн слотови со своите неверојатни опции и можности. Овој слот е намерно создаден за одредена база на играчи и многу е веројатно дека само тие ќе можат целосно да уживаат во она што го нуди овој слот. На играчите кои не сакаат овошни слотови тешко дека ќе им се допадне Lucky Streak 3. Овој онлајн слот е вистинско задоволство за оние играчи кои ги претпочитаат поновите, едноставни слот машини и ќе се покаже одличен за оние кои се љубители на класиците кога станува збор за онлајн слотови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*