Bet365
 • Игри - 9.6/10
  9.6/10
 • Бонус - 8.8/10
  8.8/10
 • Уплата и исплата - 9.4/10
  9.4/10
 • Мобилна верзија - 9.2/10
  9.2/10
 • Корисничка подршка - 9.5/10
  9.5/10
Overall
9.3/10
9.3/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Bet365 Group Ltd (познат како bet365) е британска компанија за онлајн обложување  со седиште во Обединетото Кралство, основана од Денис Коутс кој се уште е мнозински акционер и извршен директор на компанијата заедно со неговиот брат Џон. Bet365 е компанија за онлајн обложување и казино игри. Покрај седиштето во Стоук, компанијата има канцеларии во Манчестер, Гибралтар, Малта, Бугарија и Австралија.

Историја и брз напредок на Bet365

Компанијата е основана во 2000 година во Стоук, а набрзо разви платформа за онлајн спортско обложување која беше лансирана во 2001 година. Предноста на Bet365 е што нудеше лиги и турнири кои ги немаше на друго место. Со текот на времето, тоа доведе до развој и раст, што значеше пробив на нови пазари, а тоа значеше дека се нудат што повеќе јазици поради играчите од странство.

Bet365 е исто така една од првите обложувалници што им дозволува на клиентите да се обложуваат во живо, а исто така беше меѓу првите кој го воведоа новиот тип на обложување на сајбер спортови. Компанијата си обезбеди место во историјата не само со обложувачките понуди, туку и со првиот реализиран интернет пренос на англиската фудбалска репрезентација во историјата. Компанијата е се поприсутна во светот на фудбалот, а значаен чекор направи во 2016 година кога стана спонзор на фудбалскиот клуб Стоук, а подоцна стана спонзор на бугарски Лудогорец и Славија од Софија. Со текот на времето, Bet365 прерасна во најпознатата обложувалница во светот, а податокот што го потврдува тоа е бројката од речиси 20 милиони клиенти во 200 земји во светот.

Bet365 казино

Сајтот за Bet365 казино изгледа многу модерно и има атрактивен дизајн, со многу јасна структура и одлична навигација која им овозможува на корисниците лесно да се движат. Веднаш по влегувањето на страницата, на играчите им се прикажува променлив банер во централниот дел на мониторот, кој ги прикажува моменталните понуди на Bet365. Преку главната навигација, играчите имаат брз пристап до делот „понуди“, како дел од игри каде што можете да видите кои игри се нудат со едноставно лизгање благодарение на паѓачкото мени. Дефинитивно, страницата Bet365 е една од најбрзите кога станува збор за онлајн обложување. Со само еден клик, играчите добиваат комплетна дневна понуда. Веб-страницата нуди голем број јазици, но нема македонски, така што корисниците ќе треба да се одлучат за соодветна алтернатива, иако тоа не би требало да биде проблем бидејќи нудат англиски, француски, германски, италијански и шпански јазик.

Понуда на Bet365

Во Bet365, се погрижија секој играч што ќе дојде на нивната страна да најде нешто за себе. Така, на Bet365 има најширок можен опсег на спортови и понуди, па играчите можат да се обложуваат буквално на секој можен настан во кој било спорт. Се подразбира дека Bet365 нуди и голем број натпревари на кои играчите можат да се обложуваат во живо. Веб-страницата нуди повеќе од 30 спортови како фудбал, кошарка, тенис, до оние што помалку се следат, како што се сквош, скијање, па дури и пикадо. Покрај спортското обложување, Bet365 нуди и онлајн казино игри, каде што можете да играте слот, игри на маса како покер, потоа рулет, а можете да играте и бинго и уште многу други игри.

Bet365 слот игри

Bet365 казино нуди околу 250 слот игри, што е доволно дури и за најпребирливите играчи да најдат нешто за себе. Постојат традиционални слот-игри, како и понови кои им овозможуваат на играчите дополнителни опции како бесплатни вртења и бонус игри. Различни жанрови се претставени меѓу слотови, па љубителите на филмови ќе уживаат во Iron Man 2, X Men, Hellboy, Blade, Tomb Raider и многу други. Има и онлајн верзија на оригиналниот слот Book of Ra, како и на Book of Dead врз основа на претходниот слот. Има и слотови со прогресивен џекпот кои даваат големи исплати доколку играчите имаат доволно среќа.

Bet365 – Слот игри

Bet365 игри на маса

Иако би се рекло дека поради бројот на игри, слотовите целосно доминираат во Bet365 казино, има по нешто за секого, па љубителите на игрите на маса ќе можат да ја најдат вистинската игра за себе. Има вкупно 12 игри на маса и девет варијанти на рулет и блек џек, а меѓу нив се и некои од најдобрите игри, а секако дека има Европски рулет, Бакара и Блек Џек.

Bet365 видео покер

За сите играчи кои сакаат малку поинакво искуство од она со слотови, Bet365 казино нуди видео покер, што е одлична алтернатива. Bet365 казино нуди дури 12 видео покер игри.

Bet365 казино во живо

Играчите кои се чувствуваат најдобро во игрите во живо со дилер имаат можност да изберат помеѓу европски и азиски дилер. Bet365 го олесни играњето на казино во живо што е можно повеќе, бидејќи играчите не мора да се регистрираат однапред или да креираат нова сметка за пристап до казиното во живо. Изборот помеѓу азиски и европски дилер може да се реши и со нудење на различни игри. Верзијата со азискиот дилер нуди игри Sic Bo, Blackjack, Baccarat, додека верзијата со европскиот дилер нуди поголем избор – VIP Roulette, Roulette Pro, Casino Hold’em, Unlimited Blackjack, стандарден Блек Џек итн.

Bet365 казино во живо

Bet365 бонус понуди

Bet365, како и сите други онлајн-локации за коцкање, нуди одредени бонуси и за новите играчи и за оние кои веќе уживаат во онлајн казино игрите. Една од понудите е таканаречениот бонус за добредојде во вредност до 100 евра. Кога играчот ќе отвори сметка и ќе го плати првиот депозит од пет евра, салдото на сметката ќе се удвои. Има и бесплатна понуда за спинови, т.е. собирање бесплатни вртења во текот на некои месеци кога играчите можат да добијат до 100 бесплатни вртења со играње одредени наслови на слотови како на пример Age of Gods. Промоцијата на Blackjack Gold Card значи дека играчите играат во казиното во живо на масата за блек џек, каде што ќе има две златни картички во оптика и ако играчот добие една од двете златни картички, ќе биде награден.

Регистрирација на Bet365

Bet365 се погрижи процесот на регистрација да биде многу едноставен и лесен. Играчите кои би сакале да отворат сметка ќе треба да потрошат само неколку минути за да го сторат тоа.

По отворањето на почетната страница на страницата, играчот треба да кликне на опцијата JOIN, по што ќе се отвори прозорец во кој ќе треба да пополни одредени информации. За да може процесот на регистрација да биде успешен, играчот мора да го пополни секое од празните полиња, бидејќи тоа ќе ги елиминира потенцијалните проблеми со регистрацијата, како и последователната верификација на сметката. Покрај веќе стандардните информации за името, презимето и датумот на раѓање, играчот ќе биде прашан како сака да добива известувања, а има и неколку опции кои играчот може да ги избере како СМС, сметка на Bet365, е-пошта или известувања. Кога играчот ќе го заврши тој дел, ја пополнува адресата и ги избира корисничкото име и лозинката. За дополнителна сигурност, играчот ќе треба да избере четирицифрена шифра која подоцна ќе ја користи секогаш кога ќе му биде потребна помош, со најавување, плаќање во готово и слично.

Кога играчот успешно ќе го заврши тој дел од процедурата, се што треба да направи е да кликне на полето JOIN BET365 и доколку се е направено правилно, играчот ќе добие е-пошта со која се потврдува дека успешно е регистриран.

Bet365 регистрација
Bet365 регистрација

Bet365 уплата и исплата

Во Bet365, дадоа се од себе за да ги направат исплатите на играчите што е можно поедноставни и им дадоа можност да го сторат тоа на најразновидни начини. Обложувањето на Bet365 е многу погодно и лесно, а списокот на методи достапни за играчите за плаќање е во главното мени. Што се однесува до методите со кои играчите можат да депонираат пари, тоа се дебитна картичка, кредитна картичка, Neteller, Skrill PaySafeCard, Paypal, банкарски трансфер, и uKash. Можно е депонирање на пари преку сите картички, преку банка, чекови или електронски. Она што може да ги израдува играчите е тоа што Bet365 на ниту еден начин не наплаќа провизија за уплати, односно сите се бесплатни.

Кога станува збор за повлекување пари на играчите, Bet365 ги користи истите методи како при депонирање средства. Во случај на плаќања, се се прави веднаш, а единственото нешто што се чека повеќе е кога плаќањето се врши преку банкарска сметка или чекови. Што се однесува до исплатата на пари, за обработката на податоците се чека претежно околу 24 часа, додека се чека подолго дури и до неколку дена кога е во прашање банкарскиот трансфер на пари.

Мобилна апликација

Бидејќи веќе има завидна репутација за онлајн обложување и за казино игри, Bet365 казино е решен да им обезбеди на играчите што е можно повеќе опции, а една од нив е способноста на играчите да уживаат во играњето без разлика каде се наоѓаат. Bet365 е компатибилен со сите оперативни системи и играчите можат да играат од прелистувач или можат да преземат апликација која е меѓу најдобрите во светот на онлајн казината.

Има апликација и за корисници на Android и за корисници на iOS. Единствената разлика е во тоа што корисниците на Android треба да ја преземат апликацијата директно од страницата Bet365, додека корисниците на Apple можат да го сторат тоа од Apple Store.

Навигацијата по апликацијата е многу едноставна бидејќи со само неколку кликања, играчите доаѓаат до настанот за кој се заинтересирани и можат да ги прегледаат сите нивни плаќања.

Се разбира, играчите можат да ја отворат страницата директно на својот паметен телефон во мобилниот прелистувач, но се препорачува да ја преземете апликацијата бидејќи на тој начин можете да ги избегнете сите потенцијални проблеми додека играте.

Bet365 корисничка подршка

Поддршката за корисници е нешто на што посветија многу внимание во Bet365. Веб-страницата е достапна на 18 јазици и треба да се очекува дека сите корисници од овие говорни области можат да сметаат на помош во секое време. Поддршката за корисници работи 24 часа на ден, седум дена во неделата и играчите можат слободно да се потпрат на неа. Играчите можат да изберат како да контактираат со поддршката за корисници бидејќи тоа можат да го сторат преку разговор во живо, телефон, е-пошта, како и факс, а агентите се подготвени да се справат со секој потенцијален проблем и да дадат одговор на секое прашање и сето тоа на многу љубезен начин.

Добро за играчите е што, за разлика од некои други оператори, Bet365 не бара од играчите да имаат отворена сметка за да ја користат опцијата „разговор во живо“, туку таа е достапна за сите посетители на страницата. Доколку некој играч има проблем, се што треба да направи е да погледне во делот „Помош“ и потоа да ја избере опцијата „Контактирајте со нас“ каде што ќе го најде телефонскиот број што е достапен за одредена земја.

За играчите „разговорот во живо“ е најдобрата и веројатно најбрзата опција за решавање на каков било проблем. Во оваа опција, пријателските оператори се достапни на играчите во секое време за да го решат секој потенцијален проблем или дури и мала дилема.

Заклучок за Bet365 казино

Bet365 казино обезбедува извонредно онлајн казино искуство за апсолутно сите типови играчи, нудејќи одлични бонуси и стотици различни игри. Услугата за онлајн обложување има и специјални апликации за оперативните системи Android и iOS, како и вообичаената страница за десктоп верзии, потоа паметен телефон и таблет.

Можеби единствено можат да напредуваат во поглед на бинго игрите кои немаат голема разновидност и се уште не е можно да се користи Биткоин за плаќање и повлекување добивки, но ова се мали несовршености на инаку одлично онлајн казино. Се друго во Bet365 казино функционира одлично и им дава на играчите одлично искуство.