Spanish Passion

Spanish Passion
 • Ideja
  (3.8)
 • Grafika
  (4.2)
 • Audio
  (4.3)
 • Bonus
  (3.9)
Overall
4.1
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Spanish Passion besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Spanish Passion
Spanish Passion

Spanish Passion е видео слот игра која носи возбудлива атмосфера и страст од Шпанија директно на вашите екрани. Со живописни симболи и атрактивна графика, оваа игра е идеална за љубителите на слотови кои сакаат да почувствуваат шпански дух.

Играта Spanish Passion е развиена од страна на Amusnet (поранешно EGT), познат провајдер на казино игри со високо квалитетни графики и иновативни бонус функции.

Оваа игра се игра на 5 ролни и 3 редови, со вкупно 20 фиксирани пејлајни кои се активни во секое вртење. Со овој број на пејлајни, шансите за добивки се значително зголемени.

Процентот на враќање на играчот (RTP) за Spanish Passion е 96.01%. Ова значи дека на долг рок, играчите можат да очекуваат враќање на 96.01% од вкупните облози.

Приказната на играта е инспирирана од шпанската култура, со симболи кои вклучуваат шпански дами, срца, свеќи и други традиционални предмети. Играчите се транспортираат во светот на страста и романтиката, со секое вртење на ролните.

Графика и аудио

Графиката на Spanish Passion е извонредна, со светли и живописни бои кои ги истакнуваат шпанските мотиви. Симболите на риловите се внимателно дизајнирани за да прикажат традиционални шпански елементи, како што се срцата, свеќите и шпанските дами. Позадината е украсена со сцени кои асоцираат на шпанските фестивали, додавајќи на целокупното искуство.

Звуците во играта се исто така внимателно избрани за да го зголемат чувството на шпанска атмосфера. Традиционалната шпанска музика, која се слуша додека риловите се вртат, ја зголемува возбудата и ја прави играта поинтересна. Освен тоа, специјалните звуци кои се активираат при добивки и бонус функции додаваат на драматиката и радоста на играњето.

Spanish Passion е идеална за оние кои бараат автентично и возбудливо искуство со слот игри, со прекрасна графика и звуци кои целосно го пренесуваат духот на Шпанија.

Симболи

Во играта Spanish Passion, симболите се поделени на симболи со ниска и висока вредност. Симболите со ниска вредност вклучуваат Јацк, Куин, Кинг, и Ацк, кои нудат помали исплати. Симболите со висока вредност се шпански дами и други традиционални шпански елементи, кои носат поголеми исплати.

Во играта постојат и специјални симболи како Wild, кој може да замени други симболи за да формира добитни комбинации, и Скатер, кој активира бесплатни вртења и други бонус функции. Исплатите за секој симбол варираат во зависност од комбинацијата и бројот на симболи на линијата за плаќање.

Бонус

Spanish Passion нуди неколку возбудливи бонус функции кои ја зголемуваат забавата и шансите за добивки. Во играта се вклучени Wild и Скатер симболи, кои играат важна улога во бонус функциите. Wild симболот може да замени било кој друг симбол за да помогне во создавање добитни комбинации. Скатер симболот активира бесплатни вртења кога ќе се појави на риловите.

Дополнителни Бонуси

Сите Amusnet (поранешно EGT) слотови, вклучувајќи ја и Spanish Passion, имаат функции како Jackpot Cards и Gamble. Jackpot Cards е случајна бонус игра која може да донесе еден од четирите прогресивни џекпотови. Gamble функцијата овозможува играчите да ги удвојат своите добивки преку игра на среќа, каде што треба да ја погодат бојата на следната карта. Овие бонуси ја прават играта уште поинтересна и возбудлива.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*