Spinata Grande

Spinata Grande
 • Ideja
  (4)
 • Grafika
  (4)
 • Audio
  (4.1)
 • Bonus
  (3.8)
Overall
4
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Spinata Grande besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Играчите на Spinata Grande, слот игра од NetEnt, се внесуваат во шарена и забавна светска фиеста. Играта има 5 ролни и 4 редови, со вкупно 40 фиксни линии за добивки. RTP (Return to Player) процентот изнесува 96.84%, што значи дека играчите можат да очекуваат релативно добри шанси за добивки.

Spinata Grande е инспирирана од мексиканските фестивали и пинјати, што ја прави визуелно привлечна и интересна. Симболите вклучуваат различни пинјати во форми на животни, како бикови и риби, кои додаваат на живописната атмосфера на играта.

Spinata Grande
Spinata Grande

Графика и аудио

Графиката во Spinata Grande е неверојатно живописна и весела, што ја прави играта вистинско уживање за очите. Симболите се инспирирани од мексиканските пинјати и фестивали, со шарени и детално изработени дизајни. Големите симболи и колосалните симболи додаваат дополнителна визуелна привлечност и динамика на играта.

Звуците во играта се исто така впечатливи и допринесуваат за забавната атмосфера. Веселите музички ноти и звуците на пинјатите кои пукаат создаваат чувство на радост и возбуда. Секој спин и бонус функција се придружени со соодветни аудио ефекти, кои ја дополнуваат темата на играта и ја прават повеќе интерактивна.

Со овие карактеристики, графиката и звуците во Spinata Grande придонесуваат за целосно незаборавно искуство на играчите, обезбедувајќи визуелно и аудитивно задоволство додека се вртат ролните.

Симболи

Симболи
Симболи

Симболите во Spinata Grande се поделени на високо платени и ниско платени.

Високо платени симболи вклучуваат црвен бик, розова магаре и сина риба.

Ниско платени симболи се А, К и Q. Црвениот бик има највисока исплата, следен од магарето и рибата. Во играта има Wild симбол кој се појавува и Scatter симбол исто така. Исплатите за симболите варираат во зависност од бројот на симболи на активна линија за добивка.

Бонус

Во слот играта Spinata Grande од NetEnt, играчите можат да уживаат во неколку возбудливи бонус функции. Една од најзначајните бонус функции е Mini-Slot Feature, која се активира кога Colossal Bonus симболот ќе се појави на ролните. Оваа функција вклучува мали слотови внатре во играта кои нудат дополнителни шанси за добивки.

Играта исто така Wild симбол кој се појавува и ги заменува сите други симболи за да помогне во создавање на добитни комбинации. Скатер симболот, активира бесплатни вртења кога ќе се појави во одредена комбинација на ролните.

Дополнително, функцијата Gamble им овозможува на играчите да ги зголемат своите добивки преку ризична игра со погодување на бојата на картите.

Сите овие бонус функции го прават Spinata Grande забавна и потенцијално наградувачка игра за сите љубители на слот игри. ​

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*