Supreme Hot

Supreme Hot
 • Ideja
  (4.1)
 • Grafika
  (4)
 • Audio
  (4.5)
 • Bonus
  (3.7)
Overall
4.1
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Supreme Hot besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Supreme Hot е популарен слот игра од Amusnet (поранешно EGT), позната по својата едноставност и класичен дизајн со овошни симболи. Играта има 3 рамки и 3 редови, со вкупно 27 начини на плаќање.

Со RTP од 96.24%, играта нуди добри шанси за поврат на облозите. Supreme Hot нема посебна приказна, но го одликува класичниот стил со овошни симболи како цреши, јаболки и портокали, што ја прави привлечна за љубителите на ретро слотови. Играта нуди неколку интересни бонуси, вклучувајќи и Stacked Wilds и Gamble функцијата која им овозможува на играчите да ги удвојат своите добивки.

Дополнително, Jackpot Cards Mystery Bonus може да се активира случајно, давајќи шанса за големи добивки. Supreme Hot е идеална игра за играчи кои сакаат едноставен, но возбудлив слот со можности за значајни добивки.

Supreme Hot нема посебна приказна, но го одликува класичниот стил со овошни симболи како цреши, јаболки и портокали, што ја прави привлечна за љубителите на ретро слотови.

Графика и аудио

Графиката на Supreme Hot е едноставна, но привлечна, со светли и живописни бои кои ги истакнуваат овошните симболи. Симболите се јасни и детални, што придонесува за класичниот стил на играта. Позадината е темна, што овозможува симболите да испаднат уште повеќе. Анимациите се минимални, но доволни за да додадат динамика при добивка.

Звуците во играта се класични и ретро, со традиционални звуци на ротирање на рамките и звуци на добивка. Музиката е ненаметлива и ја дополни класичната атмосфера на слотот, што го прави пријатно искуство за играчите кои уживаат во ретро стилот. Севкупно, графиката и звуците во Supreme Hot создаваат автентична атмосфера која ги носи играчите назад во времето на класичните слот машини.

Supreme Hot
Supreme Hot

Симболи

Во слот играта Supreme Hot од Amusnet (поранешно EGT), симболите се поделени на нископлатени и високоплатени.

Симболи
Симболи

Нископлатените симболи вклучуваат цреши, лимони и портокали. Овие симболи нудат пониски исплати кога се појавуваат во добитни комбинации.

Од друга страна, високоплатените симболи вклучуваат грозје, сливи и ѕвезда. Овие симболи носат повисоки исплати, обезбедувајќи поголеми добивки.

Црешите нудат исплата од 10 за три исти симболи, додека лимоните и портокалите нудат исплата од 20 за три исти симболи. Грозјето и сливите нудат исплата од 40 за три исти симболи. Ѕвездата, која е највисокоплатен симбол, нуди исплата од 100 за три исти симболи.

Симболи
Симболи

Бонус

Во слот играта Supreme Hot од Amusnet (поранешно EGT), бонус функциите играат клучна улога во зголемување на возбудата и можностите за добивки. Играта нуди неколку значајни бонус функции кои се карактеристични за EGT слотовите.

Една од најважните бонус функции е Jackpot Cards, која се активира случајно и им дава шанса на играчите да освојат еден од четирите прогресивни џекпот награди. Оваа функција се активира во било кое време, нудејќи големи добивки.

Исто така, играта вклучува и Gamble функцијата, која им овозможува на играчите да ги удвојат своите добивки. По секоја победа, играчите можат да изберат да ја користат оваа функција, при што треба да погодуваат боја на карта. Ако погодат, нивната добивка се удвојува, но ако не погодат, ја губат целата сума.

Овие функции ја прават играта привлечна за играчите кои бараат дополнителни можности за зголемување на своите добивки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*