Book of Spells

Book of Spells
 • Ideja
  (4)
 • Grafika
  (4.2)
 • Audio
  (4.3)
 • Bonus
  (4)
Overall
4.1
Sending
User Review
1 (1 vote)

Igraj Book of Spells besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Book of Spells е слот игра што ветува возбудлива авантура во магичниот свет. Оваа игра е дело на софтверскиот провајдер Fazi. Слотот има 5 ролни и 3 редови, со вкупно 10 фиксни исплатни линии.

RTP (Return to Player) процентот на оваа игра изнесува 95.81%, што значи дека играчите можат да очекуваат добар повраток од своите вложувања на долг рок.

Приказната на слотот е сместена во мистичен свет на магии, со симболи како што се мудрец, був, магична книга и разни класични карти симболи.

Бонусите во Book of Spells вклучуваат бесплатни вртења, што можат да се активираат со слетување на симболот на магичната книга. Оваа функција носи дополнителни можности за големи добивки, бидејќи магичната книга функционира и како Wild и како Скатер симбол.

Графика и аудио

Графиката и звуците во Book of Spells се создадени со цел да го внесат играчот во магичниот свет на играта. Графиката е детална и колоритна, со симболи што ги претставуваат карактерите и предметите од магичниот свет, како мудрец, був и магична книга. Фоновите се темни и мистични, што додава на атмосферата на играта.

Звуците во играта се исто така внимателно дизајнирани за да го зголемат искуството на играчот. Позадинската музика е суптилна, но создава чувство на напнатост и мистерија. Звуците при вртење на ролните и активирање на бонусите се остри и јасни, додавајќи на вкупната возбуда при играње.

Овие графички и звучни елементи заедно создаваат комплетно потопување во светот на магијата, правејќи ја Book of Spells уникатно искуство за сите љубители на слот игри.

Симболи

Во Book of Spells, симболите се поделени на високо и ниско платежни. Високо платежни симболи се мудрецот, замокот, бувот и пердувот. Мудрецот нуди највисоки исплати, со 5000 за пет исти симболи, 1000 за четири и 100 за три. Замокот дава исплати од 2000 за пет исти, 400 за четири и 40 за три. Бувот и пердувот нудат исти исплати од 750 за пет, 100 за четири и 30 за три исти симболи.

Ниско платежни симболи се класичните карти: A (Аса), K (Крал), Q (Кралица), J (Вале) и 10. Симболот A и K нудат 150 за пет исти, 40 за четири и 5 за три исти симболи. Симболот Q нуди исплати од 100 за пет, 25 за четири и 5 за три исти. J нуди исплати од 100 за пет, 25 за четири и 5 за три исти. Симболот 10 дава исплати од 100 за пет, 25 за четири и 5 за три исти симболи.

Wild симболот е магичната книга и има улога на заменик за сите други симболи, освен за Скатер. Скатер симболот во оваа игра е исто така магичната книга и активира бесплатни вртења кога ќе се појави три или повеќе пати на ролните.

Бонус

Book of Spells нуди неколку возбудливи бонус функции што го прават играњето уште позабавно и потенцијално попрофитабилно. Во оваа игра, магичната книга е централниот елемент кој служи и како Wild и како Скатер симбол.

Wild симболот, односно магичната книга, има улога на заменик за сите други симболи на роловите, помагајќи да се формираат добитни комбинации. Ова значи дека ако ви недостасува еден симбол за добитна комбинација, Wild симболот може да го пополни тоа место и да ви донесе добивка.

Скатер симболот, исто така магичната книга, активира бесплатни вртења кога ќе се појави три или повеќе пати на роловите. Оваа функција носи дополнителни можности за големи добивки, бидејќи со бесплатните вртења имате шанса да освоите повеќе без дополнителни вложувања.

Book of Spells од Fazi е слот игра што нуди возбудливи бонус функции. Магичната книга служи како Wild и Scatter симбол во играта. Wild симболот (магичната книга) ги заменува сите други симболи на ролни, помагајќи да се формираат добитни комбинации. Скатер симболот (магичната книга) активира бесплатни вртења кога ќе се појави три или повеќе пати на роловите. Бесплатните вртења ви овозможуваат да освојувате без дополнителни вложувања.

Дополнително, Book of Spells има вградени функции за Џекпот Карти и Gamble, карактеристични за сите слотови на Fazi. Џекпот Карти функцијата е случајно активирана функција каде што играчите можат да освојат еден од четирите прогресивни џекпоти. Gamble функцијата овозможува играчите да ги зголемат своите добивки со играње на игра на среќа каде што треба да погодуваат боја на карта.

Овие бонус функции ја прават играта поинтересна и нудат дополнителни шанси за големи добивки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*