1xBET
 • Игри - 9.5/10
  9.5/10
 • Бонус - 9.5/10
  9.5/10
 • Уплата и исплата - 9/10
  9/10
 • Мобилна верзија - 9/10
  9/10
 • Корисничка подршка - 9/10
  9/10
Overall
9.2/10
9.2/10
Sending
User Review
5 (1 vote)

Казиното на 1xBet е основано во 2007 година од компанија во Русија, а достапно за обложување преку интернет е од 2011 година. Таа е една од водечките обложувалници во Европа со конкурентни коефициенти и голем број на опции за обложување.

Интересна работа за 1xBet казината е тоа што се едни од првите кои имаат можност за депонирање и плаќање во биткоини, а нивниот сајт е преведен на преку 40 јазици, вклучувајќи го и македонскиот јазик.

Ова казино има многу добар рејтинг даден од своите корисници и користи лиценца за играње игри од Куракао. Од првиот ден, казиното 1xBet им овозможува на играчите од Македонија пристап до игри од сите жанрови.

Казиното нуди широк спектар на казино игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, видео покер, казино во живо, обезбедени од голем број провајдери, вклучувајќи NetEnt, Playtech, Microgaming, Playson и други софтвер провајдери за онлајн казина, од кои повеќето може да се играат и преку мобилни телефони.

Избор на игри во 1xBet казино

Ова казино на играчите им нуди навистина голем број казино игри од некои од најголемите и најдобрите имиња во индустријата, но и некои нови компании во оваа област. Ова им дава можност на играчите да уживаат во голем број добри игри на Интернет, како и да пробаат некои од новите игри кои предходно немале можност да ги пробаат.

За да им обезбеди на играчите автентична слобода на избор, 1xBet Казиното соработува со голем број продавачи на софтвери. Овде можете да најдете игри од Play’n Go, Ezugi, Evolution Gaming, EGT, Betsoft, Netent, Microgaming, Gameart, Endorphina, Tom Horn и Amatic што значи дека играчите имаат еден неверојатен широк спектар на игри од која било категорија. Без разлика дали играчите се љубители на слот игри, покер, рулет, видео покер, блек џек или некоја друга игра, нема сомнеж дека ќе можат да го најдат она што го сакаат во 1xBeb казиното.

1xBet слот игри

Резултатот од соработката на 1xBet со голем број провајдери е мешавина од класични слотови што играчите можат да ги препознаваат лесно од водечките казина и оригиналните игри што не можат да се најдат на друго место. Некои од истакнатите слотови се Good Girl Bad Girl, The Slotfather, Amazon Battle, Dragon King, Explosive Reels, Vikings, Blackbeard’s Quest, The Loch Ness Monster и Mongol Treasures. Казиното нуди голем избор на слот игри и без разлика дали играчите претпочитаат постари слотови што ги пробале како деца или претпочитаат нови игри, во казиното 1xBet може да се најде буквално се. Во ова казино, џекпот слотовите се особено интересни за играчите.

Најпопуларните слот игри во 1хBet казино се Mysteries of Egypt, Gemix, Queens and Diamonds, Neon Reels, Illusions 2, додека најпопуларни во категоријата на 3D слот игри се Giovanni’s Gems, Elven Princesses, 4 Seasons, Aztec Treasures, Weekend во Вегас, The Glam Life. Како што веќе напишавме, џекпот слотовите се особено интересни за играчите, а најпопуларни се Great Panda, Moon sisters, Elite of evil – портал на злато, Sunny fruits, Turbo и други.

Посебно место во слот игрите заземаат класиците како Starburst, Jack Hammer и Fruit Shop од NetEnt, а играчите сигурно ќе ги препознаат Thunderstruck, 300 Shields и Irish Eyes од провајдерот Microgaming. Покрај тоа, играчите можат да избираат игри кои носат прогресивен џекпот, често организирани заедно со NetEnt и Microgaming. Казиното 1xBet ги ажурира наградите за џекпот во реално време за играчите да знаат која од нив ќе ја премине границата и ќе постави нови рекорди. Особено значајни се прогресивните џекпот на слотовите Mega Moolah и Major Millions, каде играчите имаат можност да освојат навистина големи пари. Едно е сигурно кога станува збор за бројот на слотови што ги нуди 1xBet казиното – на играчите никогаш нема да им биде досадно.

1xBet казино – СЛОТ ИГРИ

1xBet игри на маса

Сите оние играчи кои преферираат игри на маса сигурно нема да бидат разочарани од изборот во 1xBet казиното, бидејќи е навистина голем. Играчите можат да играат буквално се, рулет, Блек Џек, Бакара, покер со три карти, Кариби Студ, Понтон, Паи Гоу покер и многу повеќе. Списокот на понудени игри е огромен и би требало навистина долго време само да ги наведете. Наместо генератор на случајно избрани броеви, љубителите на игрите против вистински крупиери можат да си ја пробаат среќата со дилери во живо. Ezugi и Evolution Gaming се продавачи на софтвер кои носат бројни варијанти на рулет, бакара и блек џек. Нивните игри може да се играат само со вистински пари, но тие се компатибилни со мобилни телефони.

1xBet видео покер

Оваа категорија во 1xBet казино е дефинитивно една од најпопуларните и најиграните и дефинитивно им се препорачува на новите играчи да ја истражат и да ја пробаат. Бројот на игри е голем и изборот на љубителите на видео покер сигурно нема да им биде лесен. Може да се најдат сите вообичаени игри за оваа категорија како Aces & Faces, All American, Deuces Wild, Jacks or Better и Joker Poker.

1xBet казино во живо

Сајтот 1xBeb не би бил комплетен без казино во живо. Како и во случајот со вистинско казино, казиното на 1xBet им нуди вистинско коцкање на играчите како во моментот да се во едно од најпознатите казина во Лас Вегас, додека удобно се сместени во нивниот дом. Меѓу игрите достапни во казиното во живо се вообичаените слотови, руски рулет, игри со карти, но и многу повеќе – Baccarat, Blackjack, Roulette, Sic Bo, Caribbean Stud и Texas Hold’em. Изборот на игри е огромен, како и во секое вистинско казино, а играчите можат да изберат одреден провајдер доколку се особено заинтересирани за неговите игри и тоа можат да го направат на левата страна на екранот каде се наоѓаат сите провајдери како Pragmatic, NETENT, 1X Live, H Gaming , Game Play Interactive, Evolution gaming, вкупно 117 и навистина ќе биде невозможно играчот да не го најде тоа што го сака. Во сите игри дилерите се во живо и со пријатниот амбиент кој ја карактеризира секоја од игрите, играчите речиси и да немаат чувство дека играат од удобноста на својот дом.

Kazino uživo

1xBet бонус и промоции

До неодамна овој сегмент беше најголемиот минус на 1xBet казината бидејќи едноставно не постоеше, поточно казиното не нудеше никакви бонуси и промоции, што доведе до негативни оценки од играчите. Меѓутоа, во меѓувреме ситуацијата е целосно променета и сега бројот на промоции и бонуси за сите нови, како и за оние веќе постоечки корисници е многу голем.

Најпопуларниот бонус во 1xBet казиното е бонус за добредојде што важи за сите нови играчи. Секој нов играч добива 100 проценти бонус на депозит до 100 евра. Друг бонус на првиот депозит е таканаречениот „пакет за добредојде 1500 евра + 150 бесплатни вртења“, што значи бонус при првата уплата од 30 проценти и 30 бесплатни вртења, потоа при второто плаќање од 50 проценти и 35 бесплатни вртења, а на третото плаќање од 25 проценти и 40 бесплатни вртења и на крај за четвртото плаќање 25 проценти и 45 бесплатни вртења.

Максималните бонуси што играчите можат да ги добијат се 300 евра за првата уплата, 350 евра за втората, 400 евра за третата, додека максималниот бонус од 450 евра се добива за четвртата уплата. Играчите мора да ги искористат сите добиени бонуси со повторно депонирање на износот на бонусот x35 пати во рок од седум дена, а додека не се искористи бонусот, влогот на играчот не може да надмине пет евра.

Покрај бонусот за добредојде, има и промоција на добивки од 200 отсто, во кои секој ден се избираат дури 10.000 облози кои се удвојуваат. Посебен бонус е TVBet џекпот, кој се доделува секој ден за учесниците во оваа игра, а тој џекпот изнесува еден процент од сите влогови со кои се играло тој ден.

Има и бонус во форма на игра на денот што на играчите може да им донесе бесплатни вртења. Оваа игра е временски ограничена, а една игра во секој ден во текот на неделата има статус на игра на денот. Во секоја од игрите, бесплатните вртења се добиваат на различни начини. Кога станува збор за бонус играта на денот, таа се игра со вистински пари, а добивките добиени преку играта на денот не мора да ги реинвестираат играчите.

1xBet казино има и програма за лојалност како вид на бонус, поточно ВИП рефундирање. Оваа програма за лојалност има осум нивоа, а сите играчи почнуваат од првото ниво, кое се нарекува Бакар. За да можат играчите да напредуваат на следното ниво, тие мора да продолжат да играат во казиното, а колку е повисоко нивното ниво, толку е поголемо рефундирањето. Оние играчи кои ќе достигнат највисоко ниво добиваат ексклузивни понуди, ВИП поддршка и слично.

1xBet казино бонус
1xBet – казино бонус

Уплата и исплата во 1xBet

Како и со другите онлајн казина, казиното 1xBet нуди неколку различни начини на плаќање, сите во зависност од земјата во која се наоѓаат играчите. Еден од начините на плаќање се класичните платежни картички како Visa или MasterCard, а достапни се и електронски паричници како Neteller, Skrill, WebMoney, Bitcoin, OK Pay и ecoPayz. Еден од начините на плаќање е банкарски трансфер на пари. Со секој од наведените начини плаќањето се врши веднаш, а само во случај на банкарски трансфер се чека до пет дена. Играчите можат да уплатат минимум едно евро, освен за банкарски трансфер каде десет евра е минимална уплата.

Секако, постојат неколку начини да се изврши исплата. Можно е да се повлечат средства преку картичката, за што обично се потребни два до пет дена, додека е многу побрзо доколку користите електронски паричници како Neteller, Skrill, WebMoney, Bitcoin, OK Pay, ecoPayz, бидејќи тогаш трансферот се врши во 15 минути. Можно е и повлекување средства преку банкарски трансфер, но овој начин е и најбавен бидејќи играчите ќе треба да чекаат пет дена.

Регистрација на 1xBet

Процесот на регистрирање во 1xBet е еден од најлесните кога станува збор за онлајн казина. Играчите треба првенствено да го изберат македонскиот јазик за полесна навигација на страницата, а има два начини на кои играчите можат да се регистрираат. Тоа се регистрација со ЕДЕН КЛИК или ТЕЛЕФОН.

Ако играчот одлучи да се регистрира преку опцијата ЕДЕН КЛИК, тој треба само да ја избере Македонија како македонски динар (МКД). Доколку играчот има промотивен код, може да го внесе и потоа да кликне на копчето РЕГИСТРАЦИЈА. Откако играчот ќе го направи сето тоа, ќе добие потврда дека е регистриран и потоа треба да ги зачува корисничкото име и лозинката, а за тоа се нудат неколку опции.

Доколку играчот сака телефонски да се регистрира на страницата, се што треба да направи е да го внесе својот број и потоа да го притисне копчето со сликата на буквата. Играчите ќе добијат порака на нивниот телефон со кодот што треба да го внесат за да го завршат процесот на регистрација.

Играчите кои сакаат да се регистрираат преку паметни телефони имаат две дополнителни опции и тоа „целосна регистрација“ и регистрација преку социјалните мрежи. Со целосна регистрација играчот мора да ги пополни сите понудени полиња и дури потоа да кликне на зелениот штиклиран круг, по што ќе се изврши регистрацијата. За регистрација преку социјалните мрежи, апликацијата ќе понуди неколку опции. Претходно, играчите мора да ја преземат апликацијата или од страницата 1xBet или од Play Store.

1xBet Мобилна верзија

Апликацијата 1xBet е достапна за преземање на повеќе типови уреди и на сите оперативни системи. На сите играчи им се овозможува да играат и да имаат пристап до сите казино игри, промоции и спортски обложувања дури и кога се во движење. Апликацијата за сите мобилни уреди е добро дизајнирана и направена и нејзините корисници нема да бидат лишени од ништо што имаат играчите кои ја користат десктоп верзијата на страницата, бидејќи сите игри се достапни преку апликацијата. Апликацијата е лесна за користење и играчите нема да имаат потешкотии да ја најдат играта што ја сакаат.

1xBet корисничка подршка

Казиното 1xBet се погрижи поддршката за корисници да е навистина корисна за играчите кои имаат два начини да стапат во контакт со нив. Првиот е преку е-пошта – играчите можат да испратат е-пошта или да пополнат специјален формулар достапен во делот „Контактирајте со нас“ на страницата.

Другиот начин е разговор во живо, а операторите им се достапни на играчите 24 часа на ден. Ако на играчите им е потребна помош, ова е одличен начин да стапите во контакт со тимот за поддршка за да го решите можниот проблем, а операторите на казиното на 1xBet реагираат прилично брзо на прашањата на играчите. Разговорот во живо е уште еден сегмент кој дава дополнителен квалитет на 1xBet казината бидејќи играчите често се одлучуваат за онлајн казина кои имаат добра поддршка што може брзо да го реши проблемот.

Заклучок за 1xBet казино

Со оглед на тоа што започна со работа во 2011 година, што го прави релативно младо во светот на онлајн казината, казиното 1xBet, со својот квалитет и одличната понуда на бонуси и промоции на играчите, брзо се искачи на самиот врв во светски рамки.

Со голем избор на квалитетни и разновидни игри, играчите дефинитивно треба да го пробаат она што го нуди 1xBet казино. Нивната понуда од ден на ден е се побогата со нови игри, но и со бонуси и промоции кои даваат можност за убава заработка, што само покажува дека задоволството на играчите е на прво место. Нивната мобилна апликација е одлична и играчите не мора да бидат на едно место за да уживаат во игрите што ги нуди казиното. Со добра корисничка поддршка, казиното 1xBet дефинитивно има се што може да посака еден играч во онлајн казино и дефинитивно вреди да се погледне.