Pharaoh’s Treasure Deluxe

Pharaoh's Treasure Deluxe
 • Ideja
  (4)
 • Grafika
  (4.4)
 • Audio
  (4.2)
 • Bonus
  (4.1)
Overall
4.2
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Pharaoh’s Treasure Deluxe besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Pharaoh’s Treasure Deluxe е слот игра создадена од Playtech. Темата на играта е инспирирана од древен Египет, со симболи кои претставуваат фараони, сфинги, и други египетски артефакти. Графиката е богата и детална, а звуците создаваат атмосфера која ве носи директно во срцето на древниот свет.

Оваа игра има 5 ролни и 3 редови, што е стандарден распоред за многу слот игри. Има вкупно 20 фиксни линии за плаќање. Линиите за плаќање се фиксирани, што значи дека играчите не можат да ги менуваат.

RTP (Враќање на играчот) за Pharaoh’s Treasure Deluxe е 95.03%. Ова значи дека за секои 100 денари вложени, играта враќа 95.03 денари на долг рок.

Приказната на играта се врти околу богатствата на фараоните и мистериозните реликвии од древен Египет. Играта ги води играчите на авантура низ пирамидите, каде што можат да откријат скриени богатства и да ги истражат тајните на египетските владетели.

Pharaoh's Treasure Deluxe
Pharaoh’s Treasure Deluxe

Графика и аудио

Pharaoh’s Treasure Deluxe е визуелно впечатлива игра со богата и детална графика. Симболите на ролните претставуваат египетски артефакти како што се фараони, сфинги, и златни статуетки на мачки, кои се внимателно дизајнирани за да ја пренесат атмосферата на древниот Египет. Позадината на играта е украсена со мотиви од пирамиди и храмови, создавајќи автентично и импресивно искуство за играчите. Боите се живописни и контрастни, што ја прави играта визуелно привлечна и лесна за следење.

Звуците во Pharaoh’s Treasure Deluxe се совршено усогласени со темата на играта. Музичката подлога е инспирирана од традиционалната египетска музика, додавајќи мистична и авантуристичка атмосфера. Секое вртење на ролните е придружено со звуци на антички инструменти, а специјалните ефекти при добивки и активирање на бонуси се динамични и возбудливи. Овие звучни ефекти дополнително ја засилуваат интензитетот на играта и го зголемуваат уживањето на играчите.

Симболи

Во играта Pharaoh’s Treasure Deluxe има неколку симболи кои се поделени на високо платени и ниско платени симболи.

Високо платените симболи вклучуваат: Клеопатра која исплаќа 500x од влогот по линија за 5 идентични симболи, Сфинга која исплаќа 400x од влогот по линија за 5 идентични симболи, Анкх која исплаќа 300x од влогот по линија за 5 идентични симболи и Златната мачка (Бастет) која исплаќа 200x од влогот по линија за 5 идентични симболи.

Ниско платените симболи вклучуваат картичните симболи А, К, Q, J, и 10, каде А и К исплаќаат до 150x од влогот по линија за 5 идентични симболи. Специјалните симболи вклучуваат Wild симбол (Логото на играта) кој заменува секој друг симбол освен Скатер и исплаќа 500x од влогот по линија за 5 идентични симболи и Скатер симбол (Мумии) кој активира бонус функции и нуди моментални парични награди.

Бонус

Во слот играта Pharaoh’s Treasure Deluxe, бонус функциите се важен дел од искуството. Една од најзначајните бонус функции е Вајлд симболот (логото на играта). Овој симбол може да ги замени сите други симболи освен Scatter, помагајќи во формирање на добитни комбинации. Вајлд симболот исто така нуди исплата до 500x од влогот по линија за пет идентични симболи.

Скатер симболот е уште еден важен бонус симбол. Кога ќе се појави на ролните, може да активира различни бонус функции како бесплатни вртења или парични награди.

Со овие бонус функции, играта Pharaoh’s Treasure Deluxe нуди возбудливо и потенцијално многу профитабилно искуство за сите играчи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*