Blue Heart

Blue Heart
 • Идеја
  (3.7)
 • Графика
  (4.1)
 • Аудио
  (4.5)
 • Бонус
  (4)
Overall
4.1
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј Blue Heart бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Слотот на EGT со наслов Blue Heart ги задоволи играчите кои сакаат слотови со тема полицајци – крадци, поточно крадци на накит. Приказната за овој слот е многу интересна. Двајца крадци ограбиле златар, го украле познатиот дијамант Blue Heart и други скапоцени камења, а задачата на играчот е да ги врати ограбените скапоцени камења и да ги фати крадците. И сето тоа со можност да се освојат големи награди.

Blue Heart им овозможува на играчите дури 100 линии за плаќање со распоред од 5×4. Основните елементи во овој слот се претставени со зелени, црвени, жолти и виолетови дијаманти, како и буквите J, Q, K и A кои исто така претставуваат обични симболи.

Она што играчите особено ќе сакаат да го добијат се скејтер и диви симболи. Симболот скејтер е претставен како продавница за накит и им овозможува на играчите да добијат 10 бесплатни спинови. Симболот Wild е претставен со дијамантот Blue Heart по кој е именуван слотот и може да го замени секој симбол во играта освен скејтерот.

Графика

Овој слот е интересна промена кога станува збор за давателот на игри EGT, бидејќи EGT е најпознат по производството на слотови со овошје. Сепак, графиката не е целосно променета во однос на вообичаената понуда на слотови на овој провајдер. Во позадината доминираат бордо боите, додека боите на симболите се доста реални и малку нагласени. Ликовите на двајцата разбојници, маж и жена, се прикажани како во видео игрите, поточно како во некогаш познатите игротеки и имаат малку од тој ретро шмек.

Сепак, генерално, графиката е прилично едноставна и дури може да се каже дека е штета што интересниот мрак не е проследен со уште подобро графичко решение на самиот слот.

Blue Heart слот
Blue Heart слот

Аудио

Кога станува збор за звукот на слотот Blue Heart, тој целосно потсетува на стандардната EGT понуда на овошни слотови. Всушност, звуците се идентични со тие слотови и звучи потполно исто кога играчот започнува слот и врти спин.

Во зависност од големината на добивката, се разликува и звукот што се емитува, а посебен звук е обезбеден за опцијата „коцкање“ доколку играчот реши да го игра и тој сегмент од овој слот.

Се чини дека EGT сакаше да го игра на сигурно нудејќи им на играчите добро познати звуци на кои се навикнати на некои други слотови на овој провајдер.

Бонус

Кога станува збор за бонус опции, Blue Heart има многу понуди. Првиот бонус е 10 спинови кои играчите можат да ги добијат, а овој бонус може да се активира и додека ги играат почетните 10 бесплатни спинови.

Има и бонус за џекпот што играчите можат да го добијат по секое вртење. Играчите ќе добијат 12 карти, а под секоја има одредена награда. Играчите избираат карта додека не соберат три од истите што им носи награда.

Посебен бонус е таканаречената опција „коцкање“ во која играчот може да се коцка со сумата добиена со погодување на бојата на следната карта што ќе се извлече, односно дали картата ќе биде црвена или црна. Ако некој играч погоди, неговите добивки ќе се удвојат, во спротивно ќе изгуби се што освоил.

Заклучок за слотот Blue Heart

EGT реши да го направи овој слот со многу интересна тема, но и по испробан рецепт кога се во прашање неговите графички и аудио квалитети. Дури 100 линии за плаќање дефинитивно ќе ги привлечат играчите, а Blue Heart е повеќе од интересен за да го привлече вниманието на играчите со добри шанси за победа и неколку интересни опции за бонуси.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*