Hotline 2

Hotline 2
 • Идеја
  (3.8)
 • Графика
  (4.6)
 • Аудио
  (4)
 • Бонус
  (4.5)
Overall
4.2
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј Hotline 2 бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Hotline 2 е онлајн слот на провајдерот NetEnt со дури 243 начини за победа. Овој слот може да се игра на сите уреди и е инспириран од серијата Miami Vices. Тоа е продолжение на популарниот слот Hotline, а неговиот изглед е речиси идентичен со оригиналот. Темата на слотот е грабеж на златарница во Мајами, која ја истражуваат детективите Квин и Ривиера, а изгледот на слотот е одличен и буди одредена доза на носталгија.

Симболите претставени во колоните се парчиња од златарницата, кои вклучуваат ѓердани, прстени и индивидуални скапоцени камења. Другите симболи вклучуваат маж кој носи микрофон и детективите Квин и Ривиера. Највредниот симбол е Кити Вајс, која е со очила за сонце и чаша шампањ.

Дивиот симбол во овој слот е претставен со сообраќаен знак кој вели wild и овој симбол се појавува во колоната два, три или четири. Служи како замена за сите симболи, освен за скејтер, кој е претставен со симболот на розовото фламинго, што е навистина во стилот на порокот од Мајами. Слотот, исто така, има опција за автоматска игра во која играчите не само што можат да го приспособат автоматското вртење, туку можат да приспособат и колку вртења да користи оваа функција, а играчите можат да избираат помеѓу 10 и 1.000 вртења.

Графика

Настрана од многуте можности за профит, уште еден извонреден квалитет на онлајн слотот Hotline 2 е неговата графика. NetEnt навистина вложи многу напор на овој слот и тоа се покажува. Позадината на слотот е Мајами во самрак, а сите симболи, без разлика дали се работи за накит или луѓе, се претставени јасно и прецизно, но целосно во стилот на 80-тите и основната инспирација на слотот, серијата Miami Vices.

Боите се исто така прекрасно прикажани и иако инспирацијата е пронајдена во 80-тите години на минатиот век, тие не се светкави и нема да ги заморат погледите на играчите, бидејќи целокупниот амбиент е создаден со многу пријатен изглед. Изгледот на слотот нема да биде нарушен со играње на помалите екрани на паметните телефони, бидејќи и на нив графиката е одлично прикажана.

Hotline 2
Hotline 2

Аудио

Слично на графиката, аудиото е исто така силна страна на овој онлајн слот. Музичката тема која постојано оди во позадина во текот на играта одлично го прикажува звукот од 80-тите и убаво се вклопува со звукот на спинингот, додека секоја добивка е придружена со кратка мелодија која не се разликува во однос на износот на добивката. Посебен звук има кога се појавува дивиот симбол, а се изразува со звукот на моторот на моќен автомобил.

Бонус

Овој онлајн слот од NetEnt има три опции за бонуси. Постои опција која се активира кога дивиот симбол ќе падне на одредено поле. Сепак, бесплатните вртења може да бидат најважни ако за време на нив се најдат диви симболи во Hotline и тоа ќе донесе wild колони и дополнителни симболи во Hotline. Ова ќе им даде на играчите дури 1.944 начини да победат и да освојат повеќе бесплатни спинови.

Опцијата за жешка линија е централна за овој слот. Кога играчот игра нормална игра, третата колона е Hotline. Дополнителни колони може да се конвертираат во Hotline користејќи двојни и тројни облози.

Опцијата за жешка линија е особено важна кога станува збор за диви симболи. Кога дивиот симбол ќе се појави во која било од трите средни колони, тој ќе служи како вообичаена замена. Меѓутоа, кога ќе падне во Hotline, таа ќе се прошири и ќе му даде на играчот вистинска дива колона.

Опцијата за бесплатни спинови се активира со добивање на три симболи на фламинго. Играчот добива седум бесплатни спинови во таа прилика, но дивите симболите се поважни.

Hotline 2 wild симбол
Hotline 2 wild симбол

Заклучок

NetEnt дополнително се истакна себеси како провајдер со онлајн слотот Hotline 2. Овој слот дури е и многу подобар од оригиналниот наслов. Додавањето нови начини за победа при користење на опцијата за бесплатни спинови само го дополни квалитетот на овој слот.

Квалитетната графика и одличниот звук го додадоа квалитетот на овој слот, како и приказната што се развива додека се игра. Како слот со пет колони, Hotline 2 е речиси совршен онлајн слот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*