Football

Football
 • Ideja
  (4.2)
 • Grafika
  (3.7)
 • Audio
  (4.1)
 • Bonus
  (3.8)
Overall
4
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Football besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Football слот игра од провајдерот Endorphina има поставка со 5 ролни и 3 редови, со вкупно 10 фиксни линии за плаќање. RTP (поврат на играч) на овој слот е 96%. Играта е инспирирана од светот на фудбалот и ги прикажува различните аспекти на оваа популарна игра, со симболи како фудбалски чизми, часовници и емоции кои ги претставуваат картите.

Football
Football

Графика и аудио

Football слот играта од провајдерот Endorphina има одлични графики и звуци кои ја прават играта уште попривлечна и забавна за играње. Графиките се живописни и детални, со симболи кои го претставуваат фудбалскиот свет на забавен и шарен начин. Од фудбалски чизми и часовници до емоционални картони, секој симбол е дизајниран со големо внимание на деталите. Звуците се исто така врвни, со реалистични фудбалски звуци кои ја зголемуваат атмосферата на играта. Овие аудиовизуелни елементи заедно создаваат динамично и привлечна играчко искуство, што го прави Football слотот идеален избор за љубителите на фудбалот и слотовите.

Симболи

Во слот играта Football од Endorphina, симболите се поделени на високо платени и ниско платени. Високо платени симболи вклучуваат ракавици за голман и фудбалски чевли, кои можат да понудат исплата до 12.5 пати од влогот. Средно платени симболи се жолти и црвени картони, со исплата до 20 пати од влогот за црвените картони. Ниско платени симболи се стандардни карти од шпил (Џ, К, К, А), кои носат помали исплати.

Во играта има и специјални симболи:

Wild симболот е Златен трофеј, кој го заменува секој друг симбол освен Скатер симболот, и може да понуди исплата до 30 пати од влогот.

Скатер симболите се претставени со национални знамиња на првиот и петтиот рол. Кога овие знамиња ќе се појават, се активира бонус играта со пенали.

Бонус играта вклучува пенал серија меѓу две репрезентации, каде што играчот избира каде да шутира и каде да брани. Секој погодок или одбрана носи награда.

Оваа игра, со своите возбудливи графики и звуци, е идеална за љубителите на фудбалот и слотовите, овозможувајќи им да уживаат во интерактивна и динамична игра​

Бонус

Бонус симболот во играта е златен свиркач, кој кога ќе се појави три или повеќе пати, активира бонус игра. Во бонус играта, играчите можат да добијат бесплатни вртења или други награди. Дивите симболи можат да ги заменат сите други симболи освен бонус симболите, за да помогнат во создавањето добитни комбинации. Дополнително, опционалната функција Bonus Pop може да се активира за дополнителен облог и обезбедува шанса за поголеми добивки. Оваа игра нуди возбудлива комбинација од класичен слот со фудбалска тематика и различни бонус функции кои ја зголемуваат забавата и можностите за добивка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*