Wild Hot 40

Wild Hot 40
 • Ideja
  (4)
 • Grafika
  (4.2)
 • Audio
  (4.5)
 • Bonus
  (4.3)
Overall
4.3
Sending
User Review
3.5 (2 votes)

Igraj Wild Hot 40 besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Слот машината Wild Hot 40 од провајдерот Fazi е класичен видео слот со 5 ролери, 4 редови и 40 фиксни платежни линии. RTP (враќање на играчот) изнесува 96%. Играта е инспирирана од традиционалните слот машини со овошни симболи како јагоди, банани, и класични симболи како ѕвона и барови.

Wild Hot 40
Wild Hot 40

Графика и аудио

Wild Hot 40 се одликува со живописни и светли графики кои совршено ја доловуваат класичната тема на слот машините. Симболите како овошјата (јагоди, банани) и класичните елементи (ѕвона, барови) се прикажани со висок квалитет и деталност, создавајќи визуелно привлечна игра. Звуците кои ја придружуваат играта се инспирирани од традиционалните слот машини, со карактеристични звучни ефекти при вртење на ролните и при добивка. Овие аудиовизуелни елементи заедно создаваат автентично и возбудливо искуство за играчите, потсетувајќи на класичните казино сали.

Симболи

Во слот машината Wild Hot 40 симболите се поделени на високо и ниско платени симболи. Високо платените симболи вклучуваат Wild симболот кој заменува други симболи освен Скатер и исплатува 10, 100 и 250 пати од облогот за комбинации од 3, 4 и 5. Симболот со среќните седмици исплатува 5, 50 и 100 пати од облогот за комбинации од 3, 4 и 5. Симболот со ѕвона исплатува 2.5, 25 и 50 пати од облогот за комбинации од 3, 4 и 5.

Ниските платени симболи вклучуваат овошја како јагоди, јаболка и банани кои исплатуваат 0.25, 0.50 и 2.50 пати од облогот за комбинации од 3, 4 и 5. BAR симболите исто така спаѓаат во средна исплата и носат награди од 0.50, 5 и 10 пати од облогот за комбинации од 3, 4 и 5.

Специјалниот симбол Скатер активира бесплатни вртења кога ќе се појават три или повеќе на таблата, доделувајќи 7, 10 или 15 бесплатни вртења со можност за повторно активирање на дополнителни бесплатни вртења.

Овие информации обезбедуваат целосна слика за симболите и нивните исплати во играта.

Симболи
Симболи

Бонус

Во слот машината Wild Hot 40 постојат неколку интересни бонус карактеристики кои го прават играњето возбудливо. Една од главните бонуси е функцијата со Wild симболот, кој заменува други симболи освен Скатер и помага да се формираат добитни комбинации. Друга значајна бонус карактеристика е Скатер симболот, кој може да активира бесплатни вртења кога ќе се појави три или повеќе пати на таблата, доделувајќи 7, 10 или 15 бесплатни вртења со можност за повторно активирање.

Играта исто така вклучува и функцијата Gamble која овозможува играчите да го удвојат својот добиток со погодување на бојата на следната карта, но доколку не погодат, го губат добитокот од таа рунда. Покрај тоа, тука се и мистериозните прогресивни џекпоти кои се дел од мрежата Mystery и може да се освојат по случаен избор по секое вртење. Овие карактеристики заедно го прават Wild Hot 40 интересна и потенцијално наградувачка игра за љубителите на слот машини​.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*