Starburst

Starburst
 • Идеја
  (4.5)
 • Графика
  (4.4)
 • Аудио
  (4.2)
 • Бонус
  (4)
Overall
4.3
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј Starburst бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Слот Starburst е еден од најдолготрајните и најпопуларните слотови издадени од NetEnt и може да се каже дека е еден од класиците кога станува збор за оваа компанија, бидејќи играта беше претставена во 2012 година. Тоа е интересен слот со пет реда и 10 линии за плаќање за играчи кои сакаат директна игра и слотови без многу компликации.

Овој слот бара од играчот да ги стави симболите претставени како скапоцени камења во вистинската комбинација за да победи. Симболите во играта, освен накит во виолетова, сина, портокалова, зелена и жолта, се и седмица, потоа BAR како и симболот Starburst кој исто така е див симбол и се појавува само во вториот, третиот и четвртиот ред.

Во слотот Straburst, како и во повеќето други, постои опција за автоматско играње што им овозможува на играчите да го постават слотот да работи автоматски, па се што треба да направат е да седат и да уживаат во оваа игра.

Графика

Визуелно, Starburst е фантастична игра. Играта е и футуристичка и ретро благодарение на графиката. Севкупниот изглед на играта остава впечаток на аркадни игри од осумдесеттите и деведесеттите години на минатиот век, благодарение на живите бои на скапоцените камења и 3Д графиката. Ова особено ќе им се допадне на играчите кои во тоа време имаа можност да ги пробаат сите тие игри со автомати во казината.

Starburst графички интерфејс
Starburst – grafički interfejs

Аудио

Како што е случајот со графиката во слотот Starburst, ситуацијата е иста и со звукот. Саундтракот е одличен и го дава истото чувство на осумдесеттите како графиката, потсетувајќи на аркадните игри од тоа време. Звукот при вртење може да стане малку монотон со текот на времето, но сепак ќе биде пријатен за увото, додека има една мелодија кога станува збор за добивки и друга поинаква кога станува збор за дивиот симбол Staburst. Бидејќи симболот wild овозможува бесплатни спинови, нивната игра е придружена и со малку поинаков звук, а целокупниот аудио впечаток на овој слот е во најмала рака многу добар.

Бонус

Можеби единствениот вистински недостаток кога станува збор за слотот Starburst е недостатокот на вистинска бонус игра. Единственото нешто што може да биде интересно за играчите во овој поглед е повременото појавување на див симбол кој овозможува дополнителни бесплатни спинови. Starburst има уште една опција која не е бонус во вистинска смисла на зборот, но е добра работа. Станува збор за додавање „победа во двата правци“. Факт е дека, додека повеќето слотови ви дозволуваат да победите само кога комбинацијата е направена од лево кон десно, но Starburst ви дозволува да победите дури и кога комбинациите се направени од десно кон лево. Ова им дава на играчите многу повеќе шанси да направат добитна комбинација за разлика од другите слотови.

Заклучок за Starburst

Иако Starburst е веројатно наједноставниот слот на NetEnt, тој сепак привлекува големо внимание кај играчите, и покрај фактот што нема поголеми поции за бонус, прогресивен џекпот и само три бесплатни вртења што може да се активираат. NetEnt успеа и покрај недостатокот на опции во самата игра, да направи слот кој е далеку од досаден. Очигледно, графичкото решение направи многу за да ги заинтересира играчите кои навистина можат да поминуваат часови со овој слот. Овој слот е одличен за играчи кои сакаат да играат со помали влогови и не се склони кон висок ризик, како и за почетници кои штотуку влегуваат во светот на онлајн слотовите.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*