Guns N’ Roses

Guns N’ Roses
 • Ideja
  (4.3)
 • Grafika
  (4)
 • Audio
  (3.8)
 • Bonus
  (3.8)
Overall
4
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Guns N’ Roses besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Guns N’ Roses е видео слот игра инспирирана од легендарната рок банда Guns N’ Roses. Играта нуди извонредно искуство со своите визуелни и звучни ефекти, кои ја прикажуваат атмосферата на концертите на оваа иконична банда.

Играта е развиена од NetEnt, еден од водечките провајдери на софтвер за онлајн казино игри, познат по своите иновативни и висококвалитетни игри.

Играта има 5 ролни, 3 редови и 20 фиксни пајлајни. Пајлајните се поставени и не можат да се променат, што го прави играњето едноставно и фокусирано на забавата.

RTP на Guns N’ Roses е 96.98%, што значи дека играта нуди висока повратност на вложените средства на играчите.

Приказната на слотот е инспирирана од концертите и музиката на Guns N’ Roses. Симболите вклучуваат членови на бандата, албуми, гитари и други иконични елементи поврзани со рок музиката.

Guns N' Roses
Guns N’ Roses

Графика и аудио

Guns N’ Roses слотот нуди извонредна графика која веднаш привлекува внимание. Дизајнот на играта е инспириран од концертната атмосфера на бандата, со светла сцена и публика во позадина. Симболите на риловите вклучуваат членови на бандата, гитари, винил плочи и други музички елементи, сите детално и живописно нацртани.

Звуците во играта се уште еден аспект кој ја прави оваа игра уникатна. Музичката подлога вклучува некои од најпознатите хитови на Guns N’ Roses, како што се Sweet Child O’ Mine, Welcome to the Jungle и Paradise City. Секое вртење на риловите е придружено со аудио ефекти кои го засилуваат возбудливото искуство. Публиката во позадина реагира на вашите добивки, создавајќи атмосфера на жив концерт.

Со оваа комбинација на висококвалитетна графика и автентична музичка подлога, Guns N’ Roses слотот нуди незаборавно искуство за сите љубители на рок музиката.

Симболи

Симболи
Симболи

Во слот играта Guns N’ Roses, симболите се поделени на високо платени и ниско платени. Високо платените симболи вклучуваат членови на бандата и некои од нивните иконични предмети. Највисоко платениот симбол е Аксел Роуз, кој за пет исти симболи нуди исплата од 750 кредити. Следува Слеш со исплата од 500 кредити за пет исти симболи, и Даф МекКејган со исплата од 300 кредити за пет исти симболи. Плочата и гитарскиот пик нудат исплата од 200, односно 150 кредити за пет исти симболи.

Нископлатените симболи се стандардните карти од А до 10, украсени со рози. А симболот исплаќа 125 кредити за пет исти, К симболот нуди 100 кредити за пет исти, Q симболот нуди 75 кредити за пет исти, J симболот нуди 60 монети за пет исти, додека 10 симболот нуди 50 кредити за пет исти.

Во играта има и специјални симболи. Wild симболот, кој е прикажан како логото на Guns N’ Roses, може да замени било кој друг симбол освен Скатер симболот за да помогне во формирање на добитни комбинации. Скатер симболот е прикажан како винил плоча и активира бонус функции кога ќе се појави три или повеќе пати на риловите. Овие симболи не само што го зголемуваат потенцијалот за добивки, туку и ја прават играта повозбудлива и полна со акција.

Симболи
Симболи

Бонус

Играта нуди бројни бонус функции, вклучувајќи Wild симболи, Expanding Wilds, Multiplier, и бонус игри како Crowd-Pleaser Bonus и Encore Free Spins. Овие бонуси ја зголемуваат возбудата и шансите за поголеми добивки.

Со оваа комбинација на извонредна графика, звук и бонус функции, Guns N’ Roses е идеален избор за љубителите на рок музиката и слот игрите.

Wild Симбол:

Wild симболот, кој е логото на Guns N’ Roses, може да замени било кој друг симбол освен Скатер симболот. Ова значи дека може да помогне во формирање на добитни комбинации, зголемувајќи ги шансите за добивка. Wild симболот се појавува на сите рилови и може да се прошири за да покрие цел рил, создавајќи повеќе можности за добивки.

Симбол Скатер:

Скатер симболот е прикажан како винил плоча. Овој симбол активира бонус функција кога ќе се појави три или повеќе пати на риловите. Скатер симболот нуди бесплатни вртења или други бонуси, кои го зголемуваат потенцијалот за големи добивки.

Jackpot Cards и Gamble:

Jackpot Cards функцијата се активира случајно и играчите имаат можност да освојат еден од четирите прогресивни џекпотови. Gamble функцијата, од друга страна, им овозможува на играчите да ја удвојат својата добивка преку мини игра на погодување карти.

Овие бонус функции го прават Guns N’ Roses слотот не само визуелно и аудитивно привлечно, туку и потенцијално многу наградувачко искуство за сите играчи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*