Age of the Gods

Age of the Gods
 • Ideja
  (4)
 • Grafika
  (3.6)
 • Audio
  (4.1)
 • Bonus
  (3.8)
Overall
3.9
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Age of the Gods besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Age of the Gods е слот игра од провајдерот Playtech со 5 ленти, 3 редови и 20 фиксни линии за плаќање, со RTP од 95.02%. Играта е инспирирана од грчката митологија и ги прикажува боговите и хероите како Зевс, Посејдон, Херкулес и Атена, создавајќи магична атмосфера со своите графики и анимации. Age of the Gods нуди четири различни бонус функции поврзани со специфични богови, како и прогресивен џекпот кој може да се освоi случајно, давајќи играчите можност за огромни награди.

Age of the Gods
Age of the Gods

Графика и аудио

Age of the Gods се одликува со извонредни графики и звуци кои го збогатуваат искуството на играчите. Визуелниот дизајн е инспириран од античка Грција, со детали и симболи кои ги прикажуваат боговите и хероите во целосен сјај. Боите се живописни, а анимациите се мазни и впечатливи, создавајќи магична атмосфера на лентите. Звуците вклучуваат епска музика и аудио ефекти кои го засилуваат чувството на авантура и мистерија, носејќи ги играчите во светот на древните богови. Секој спин е придружен со автентични звуци кои ја нагласуваат темата и го прават играњето уште повозбудливо.

Симболи

Во слот играта Age of the Gods, симболите се поделени на симболи со висока и ниска исплата. Симболите со висока исплата вклучуваат: Зевс, кој исплаќа 5000 за 5 еднакви симболи, 1000 за 4 и 100 за 3; Посејдон, кој исплаќа 3000 за 5, 500 за 4 и 75 за 3; Атина, со исплата од 1000 за 5, 400 за 4 и 50 за 3; и Херкулес, кој исто така исплаќа 1000 за 5, 400 за 4 и 50 за 3.

Симболите со ниска исплата вклучуваат: шлемот, кој исплаќа 500 за 5, 100 за 4 и 25 за 3; симболите А и К, кои исплаќаат 250 за 5, 75 за 4 и 15 за 3; симболите Q и J, кои исплаќаат 150 за 5, 50 за 4 и 10 за 3; и симболите 10 и 9, кои исплаќаат 100 за 5, 25 за 4 и 5 за 3.

Бонус

Бонус
Бонус

Age of the Gods нуди неколку интересни бонус функции кои го зголемуваат возбудувањето на играта. Во оваа игра, Wild и Скатер симболите играат клучна улога во активирањето на бонус функциите.

Wild Симбол: Wild симболот е претставен со логото на Age of the Gods и ги заменува сите други симболи освен Скатер за да помогне во формирањето на добитни комбинации. Овој симбол исто така има своја исплата, која може да донесе до 10,000 кредити за пет исти симболи.

Скатер Симбол: Скатер симболот е претставен со златниот венец и активира бонус функции кога ќе се појави на ролните. Три или повеќе Скатер симболи го активираат бонус кругот, каде играчите можат да освојат бесплатни вртења и други награди.

Дополнително, сите Amusnet (поранешно EGT) слотови, вклучувајќи го и Age of the Gods, вклучуваат и две популарни бонус функции: Jackpot Cards и Gamble.

Jackpot Cards: Оваа функција се активира случајно и овозможува играчите да играат мини игра за освојување на еден од четирите прогресивни џекпоти.

Gamble: По секоја добивка, играчите можат да ја користат Gamble функцијата за да се обидат да ја удвојат својата добивка со погодување на бојата на следната карта.

Со овие бонус функции, Age of the Gods им нуди на играчите возбудливо и наградувачко искуство.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*