Кога станува збор за онлајн казино игри, лесно е да се добие впечаток дека пазарот е едноставно преплавен благодарение на големиот избор на различни теми и формати за игри достапни во денешно време.

Ова може да создаде главоболка за оние играчи кои би сакале да пробаат нови автомати. Полесно решение е играчите да пребаруваат голема библиотека со игри врз основа на давателот.

Најдобрите даватели на онлајн казино игри не го заслужуваат своето име со лежење, туку со постојано поместување на границите на дизајнот на играта. Еден од нив е Play’n GO, кој се етаблира како водечки креатор и специјалист за производи дизајнирани за игри во онлајн казина, како и на мобилни уреди – паметни телефони и таблети.

Play’n GO е основан во средината на 1990 од мала група програмери од Шведска. Првично работеше како дел од друга позната софтверска компанија, но од 2005 година работи како независна компанија. Компанијата е со седиште во Шведска и има лиценца за работа во Обединетото Кралство, Малта, Данска, Гибралтар и Белгија. Во моментов, компанијата нуди над 100 игри и 324 џекпотови на повеќе од 30 различни јазици. Во следните редови ќе се обидеме да објасниме што Play’n GO им нуди на играчите, но и како и зошто овој провајдер има исклучително висок рејтинг меѓу конкурентите, кои не се малку.

Play’n GO казино софтвер

Може да се напишат многу добри работи за Play’n GO провајдерот, но пред се важно е да се напомене дека игрите на оваа компанија се прилично едноставни и лесни за користење. Тоа значи дека секој може да ги игра и како резултат на тоа имаат многу голема публика за нивните игри. Играчите не мора да бидат особено технички образовани или запознаени за да можат да уживаат во игрите на овој провајдер. Затоа тие се одличен избор, особено кога станува збор за почетници во онлајн казино игрите, или можеби постари играчи кои не се воопшто запознаени со новите технологии.

Исто така, игрите на Play’n GO се дизајнирани со атрактивни и возбудливи теми, каде графиката, боите и звукот се оптимизирани за да создадат многу забавно искуство за корисниците. Во исто време, играчите имаат можност да освојат голем џекпот. Компанијата има развиено и софтвер за популарни игри на маса како рулет, блекџек, бакара и покер.

Play’n GO игри

Како што веќе напишавме, игрите на оваа компанија се прилично едноставни и лесни за играње, со одлична графика, што ги прави најдобар избор за почетници, иако се доволно привлечни за искусни играчи. Портфолиото на компанијата главно е фокусирано на онлајн слотови, иако многу богатата библиотека има и неколку верзии на игри на маса и игри со карти, како и бинго игри.

Меѓу многуте познати слотови што ги има произведено оваа компанија се Gunslinger Reloaded, Street Magic, Sizzling Spins слотот, Rich Wilde серијата слотови и House of Doom. Доколку играчите се расположени за нешто многу необично, постои необичен и интересен наслов Leprechaun Goes Egypt.

Во библиотеката на овој провајдер можете да најдете и неколку варијации на видео покер игри, како и игри на маса со неколку интересни бинго игри. Што се однесува до игрите на маса, овој провајдер нуди бакара, Pai Gow покер и неговата верзија Caribbean Stud покер. Сепак, нивниот главен фокус е на блекџек и тие нудат осум различни верзии на оваа игра, вклучувајќи неколку кои им овозможуваат на играчите да играат повеќе раце. Постојат и три верзии на рулет, меѓу кои е прилично реткиот француски рулет. Сите игри работат одлично на десктоп и мобилни платформи, така што може да се играат во секое време и од каде било.

Street magic слот

Слотови од Play’n GO

Овој тип на игра е еден од најбараните кога станува збор за онлајн казино игрите. Иако Play’n GO создава други видови игри, слотовите се нивниот главен фокус. Затоа, играчите кај овој провајдер можат да најдат повеќе од 145 слотови во неговата колекција. Темите за слотови кај овој провајдер се различни, од овошје, до историски, фантастични, азиски, класични, спортски и сите други што играчите можат да ги замислат.

Овој провајдер не е вклучен само во креирањето игри, туку тоа го прави со голема вештина и страст. Секој од слотовите има уникатни карактеристики, одлична графика и интересна приказна. Затоа овој провајдер е толку препознатлив во индустријата за игри. Како еден од најдобрите провајдери за игри, сите Play’n GO игри се дизајнирани за уживање и има многу слотови за играње кои се многу повеќе од само неколку вртења.

Игри на маса

Овој тип на игра не е на листата на највисоки приоритети на овој провајдер, но Play’n GO секако го има во својата понуда. Иако нуди игри на маса и видео бинго, Play’n GO моментално не нуди видео покер игри. Играчите ќе најдат повеќе од десет понудени игри на маса со обезбедена 3D визуелизација што ги става рамо до рамо со игрите на конкурентските компании кога станува збор за овој тип на игра. Оваа понуда вклучува 3 Hand Casino Hold’Em, Money Wheel, European Roulette PRO, Double Exposure Blackjack.

3 Hand Casino Hold’Em

Бонуси и промоции

Овој провајдер им нуди на играчите широк спектар на бонуси и бесплатни спинови во казината. Бонусите и бесплатните спинови се претежно достапни за инстант игри на десктоп или мобилни уреди.

Стандардните бонуси што може да се најдат во онлајн казина вклучуваат бонуси за добредојде, бесплатни спинови, бонуси за лојалност и многу повеќе. Нема сомнеж дека со оваа компанија играчите ќе ја најдат посакуваната игра во казино и бонус со кој ќе можат да играат.

Не само што Play’n GO нуди возбудливи игри, туку играчите добиваат пристап до некои одлични џекпотови и големи приноси. Покрај тоа, тие исто така нудат уникатни бонуси што им овозможуваат на играчите да заработат големи добивки играјќи ги нивните слотови. Сите казино промоции и специјални понуди ќе зависат од изборот на играчите на онлајн казиното. Затоа, играчите треба да пробаат различни казина кои нудат игри за да ги најдат најдобрите понуди.

Мобилна поддршка

Play’n GO исто така разви своја мобилна платформа каде што на играчите им нуди казино игри на мобилни уреди. Нивните мобилни игри се верна репродукција на нивните десктоп изданија во смисла дека ги содржат истите графики и додатоци, што резултира со производ кој е лесно препознатлив без разлика дали се игра на десктоп компјутер, таблет или паметен телефон.

Иако понудата со наслови за мобилни игри на Play’n GO не е толку голема како другите провајдери на пазарот, таа е добро развиена за да одговара на сите вкусови. Нивното последно издание на мобилни игри беше многу импресивно и треба да очекуваме повеќе добри наслови од овој провајдер во иднина.

Лиценца

Play’n GO е лиценциран од неколку европски регулаторни тела од повеќе земји како Обединетото Кралство, Данска, Белгија, Малта и Гибралтар. Кога ќе земете во предвид дека регулаторите од толку многу земји го контролираат овој провајдер на софтвер, играчите секако можат да бидат сигурни дека компанијата се придржува и ги следи сите правила. Покрај лиценците, независните компании гарантираат дека игрите на овој провајдер се фер и чесни.

За дополнително да ја подобри безбедноста кога станува збор за нивните игри, Play’n GO користи TST (Тестирање на технички системи), дел од Gaming Laboratories International (GLI), за да се осигура дека нивните игри се целосно усогласени со највисоките стандарди за интегритет.

Заклучок

Овој провајдер ја постигна својата главна цел бидејќи неговите игри сега можат да се најдат во бројни онлајн казина. Компанијата успеа да го привлече интересот на гејмерите со создавање на возбудливи онлајн слотови и игри со висок квалитет. Тие, исто така, им понудија на давателите на казина добар систем за поддршка. Играчите добиваат игри со одлична графика, анимација и одлични бои, што им овозможува да играат со кристално чиста слика и одличен интерфејс на мобилните уреди, што значи дека компанијата се стреми да биде во чекор со сите технолошки иновации. Компанијата, исто така, обезбедува дарежливи бонуси и промоции. Играчите треба само да го најдат најдоброто онлајн казино за нив и да уживаат во игрите на овој провајдер.