Twinkling Hot 40

Twinkling Hot 40
 • Идеја
  (4.1)
 • Графика
  (3.9)
 • Аудио
  (4.3)
 • Бонус
  (4.2)
Overall
4.1
Sending
User Review
2 (1 vote)

Играј Twinkling Hot 40 бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Twinkling Hot 40 е ретро слот на провајдерот Fazi со тема – овошје, со класичен распоред од 5х3 редови и фиксен број од 40 линии за плаќање. Овие линии се заклучени и играчите немаат можност да го прилагодат бројот на линии за обложување.

Кога станува збор за симболите, слотот Twinkling Hot 40 има основни симболи кои го сочинуваат овошјето – цреши, лимони, портокали, сливи, грејпфрут и лубеница. Има и среќна црвена седмица, додека златната ѕвезда е симбол скејтер. Овој слот нема диви симбол, а неговиот класичен дизајн дава вистинско ретро чувство кое ќе им одговара на љубителите на такви слотови.

Овој слот, како и повеќето слични во однос на темата и играта, има опција за автоматска игра која им овозможува на играчите да не мораат постојано да притискаат копчиња и може да ги постави да се вртат автоматски.

Графика

Twinkling Hot 40 целосно зрачи со ретро стил и ги враќа оние поискусните играчи во времето на класичните слотови со овошна тема што можеа да се најдат на поранешните класични апарати. Изгледот на играта целосно се совпаѓа со оние на поранешните уреди и ќе разбуди силна доза на носталгија кај поискусните играчи.

Целата анимација на слотот – едноставната позадина во црвена боја, како и графичките решенија се направени на тој начин што ја покажуваат желбата на Fazi да патува во минатото преку овој слот. Боите на симболите, како и целиот слот се светли, иако не се премногу агресивни и нема да бидат товар за играчот, особено не за оние на кои сето ова ќе ги потсети на некои поранешни времиња.

Twinkling Hot 40
Twinkling Hot 40

Аудио

Звукот во овој слот е во ретро стил, што најдобро се слуша при стартување на слотот и репродукција на вртежи, каде звукот е претставен преку кликовите на колоните што се вртат, додека кога ќе победите, се слуша електронски звук во стилот на 70-тите години на минатиот век. Мелодијата на добивките се разликува од тоа колку голема е добивката, а посебен звук на штракање на монети се слуша кога играчот ќе одлучи да ги подигне парите.

Во опцијата „коцкање“ се слуша карактеристичниот звук на шпилот карти пред играчот да избере карта.

Бонус

Слотот Twinkling Hot 40 нема многу бонус функции. Нема бесплатни спинови во овој слот, но има прогресивен џекпот. При секое вртење, одреден процент на облози се додаваат на џекпотот, а шансите за џекпот се зголемуваат според вложениот износ.

Друг бонус во овој слот е опцијата „коцкање“. Кога играчот ќе постигне одредена победа, тој има можност да се коцка со неа избирајќи ја бојата на следната извлечена карта, односно дали извлечената карта е црвена или црна. Ако играчот ја погоди бојата, неговата добивка ќе се удвои, а ако не погоди, ќе изгуби се.

Заклучок за Twinkling Hot 40

Обожавателите на ретро слотови ќе го обожаваат Twinkling Hot 40. Бидејќи е онлајн слот, тој нуди навистина автентично искуство во стариот стил, со графика која изгледа убаво и дава дополнителен ретро шмек. Добивките се релативно вообичаени ако се земе предвид бројот на линии.

Убав додаток, кој дополнително ќе ги привлече играчите на овој слот, е прикажувањето на секоја линија за плаќање доколку играчите добијат поголема добивка, за да можат да видат од каде доаѓа нивната вкупна добивка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*