Hotline

Hotline
 • Ideja
  (4.1)
 • Grafika
  (4.3)
 • Audio
  (4)
 • Bonus
  (3.7)
Overall
4
Sending
User Review
0 (0 votes)

Igraj Hotline besplatno

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Hotline е слот игра создадена од познатиот провајдер NetEnt. Играта ги носи играчите во возбудлив свет на криминал и гламур, инспирирана од популарната серија од 80-тите години.

Играта има 5 ролни и 3 редови со вкупно 30 фиксни paylines.

RTP (Поврат на играч) на Hotline слотот е 96.13%, што значи дека играта нуди релативно добри шанси за добивка на долг рок.

Hotline ги носи играчите во возбудлив свет на криминал и гламур, инспирирана од популарната серија од 80-тите години. Главните ликови се детективите кои се на мисија да фатат криминалци во гламурозното опкружување на Мајами.

Hotline
Hotline

Графика и аудио

Hotline слотот нуди одлична графика и звучни ефекти кои создаваат уникатно игрално искуство. Визуелниот дизајн е инспириран од осумдесеттите години, со живописни бои и детали кои ја прикажуваат гламурозната атмосфера на Мајами. Симболите вклучуваат крунски накит, криминалци, и детективи, што ја додава драматичноста на играта.

Звучните ефекти се исто така внимателно одбрани за да го подобрат чувството на напнатост и возбуда. Саундтракот е инспириран од синт-поп музиката од осумдесеттите години, додека специјалните ефекти, како што се сирените и пукањето, додаваат на реализмот на играта. Овие елементи заедно создаваат комплетно и привлечено искуство за играчите.

Симболи

Hotline слотот од провајдерот NetEnt вклучува различни симболи кои се делат на симболи со висока и ниска исплата, како и специјални симболи.

Симболите со висока исплата ги вклучуваат главните ликови на играта. Прво, женскиот лик со шешир и телефон кој плаќа до 2000 кредити за пет по линија. Вториот лик, криминалец со оружје, плаќа до 1200 кредити. Третиот лик, женскиот лик со шешир и пушење цигара, плаќа до 800 кредити. Овие симболи носат најголеми исплати и се клучни за добивка.

Симболите со ниска исплата ги вклучуваат различни видови на накит. Круната плаќа до 120 кредити за пет по линија. Прстенот плаќа до 100 кредити. Ѓерданот плаќа до 90 кредити, а другиот ѓердан со зелени детали плаќа до 80 кредити.

Играта има и специјални симболи. Wild симболот е прикажан како луксузен автомобил и заменува сите други симболи, освен Скатер. Скатер симболот е дијамант и активира бесплатни вртења.

Овие симболи, со нивните исплати и функции, ја прават играта интересна и возбудлива за играчите.

Бонус

Hotline слотот нуди неколку интересни бонуси. Еден од најзначајните е Hotline Bonus Bet кој ги зголемува шансите за добивање на Expanding Wilds и Re-Spins. Дополнително, тука се и Free Spins функцијата која се активира со добивање на три Скатер симболи.

Скатер симболот е дијамант и игра значајна улога во активација на бесплатни вртења. Кога ќе се појават три или повеќе Скатер симболи на ролни, активираат бесплатни вртења каде што играчите имаат шанса за дополнителни добивки без да вложат дополнителни средства.

Оваа комбинација на возбудливи бонуси и тематска приказна прави Hotline слотот да биде еден од омилените избори меѓу играчите.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*