Rise of Ra

Rise of Ra
 • Идеја
  (4)
 • Графика
  (4.2)
 • Аудио
  (4.5)
 • Бонус
  (4.2)
Overall
4.2
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј Rise of Ra бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Слотот Rise of Ra е развиен од давателот на игри на среќа EGT и играчите не треба да го мешаат со добро познатиот слот Book of Ra направен од Novomatik. Сепак, играчите ќе забележат дека има сличности кога станува збор за симболите што се користат во двата слотови, како и главната тема. Во секој случај, Rise of Ra е еден од најпопуларните слотови направени од EGT.

Како што сугерира името, древниот Египет се користел како тема за развој на овој слот, а начинот на игра е стандарден и не се разликува многу од она што е вообичаено за EGT слотовите. Тоа е слот кој се состои од пет колони и три реда и содржи максимум 15 линии за плаќање. Вообичаено за повеќето слотови, Rise of Ra има и опција за автоматско играње.

Што се однесува до симболите, сите тие се поврзани со египетската митологија. Има ковчег со богатство, древен симбол Анк, вазна и амблемот Ра како најмалку платени симболи, до 100 монети. Мумифицираното куче и симболот на фараонот даваат до 125 монети, саркофагот на Ра до 250 монети, додека симболот на хиероглифот дава до 400 монети. Највредниот симбол е самиот Ра и неговата љубовница, која може да донесе до 750 монети, додека скаработ носи 10.000 за истите пет. Скејтерот во овој слот е означен со натпис на ѕид, додека скаработ е исто така див симбол кој го менува секој симбол освен скејтерот, а кога го прави тоа, секоја добитна комбинација се удвојува.

Графика

Графиката во слотот Rise of Ra секако не е најмодерна во светот, меѓутоа, нејзината едноставност во голема мера овозможи историската тема на играта да биде претставена на вистински начин. Симболите во слотот се многу јасно и прецизно прикажани со помош на ефектот на анимација кој дава прилично солиден впечаток. Боите не се премногу силни и нема да ги иритираат играчите по долга игра, па вкупниот впечаток е многу добар.

Rise of Ra
Rise of Ra

Аудио

Како и во случајот со графиката, слотот Rise of Ra не носи ништо ново во однос на звукот, нешто што не е видено кога се работи за EGT. Движењето на спинот е придружено со добро познат механички звук, а мелодијата што се јавува во случај на добивки е веќе добро позната и не се разликува во зависност од висината на освоените монети.

Бонус

Што се однесува до бонусните опции во овој слот, првата опција е бесплатните вртења. Играчите можат да стигнат до нив со три или повеќе скејтери и на тој начин да добијат 15 бесплатни спинови, а при секое од нив победата ќе биде тројна.

Постои и опција за коцкање каде играчите можат да го удвојат освоениот износ. Играчите погодуваат коа боја ќе биде следната карта во извлекувањето, црвена или црна. Меѓутоа, ако не погодат, ги губат сите освоени пари.

Прогресивните џекпот не се многу чести, но тоа е интересна опција за играчите. Играчите ќе треба да изберат помеѓу 12 карти свртени надолу додека не добијат три исти симболи.

Rise of Ra слот
Rise of Ra слот

Заклучок

Слотот Rise of Ra е еден од најкреативните на пазарот кога станува збор за египетските теми. Дизајнот на слотот и начинот на игра можеби не се меѓу најдобрите, но играчите нема да имаат никакви пречки во текот на играта. На разновидните играчи сигурно ќе им се допаднат разновидните дополнителни можности и бројки што може да се добијат, додека на оние со подлабок џеб ќе им се допадне можноста да се обложуваат на големи суми на начин што им одговара.

Недостаток на овој слот е недостатокот на мобилна апликација и многу редок џекпот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*