Лесно е да се разбере што точно значат бесплатните спинови, или ако сакате и бесплатни вртења. Бесплатни спинови се само една од предностите дизајнирани да ги убедат играчите да изберат одредено онлајн казино наместо локални казина или автомати.

Играчите можат да играат спинови во бесплатни слот игри без да потрошат ниту денар од својата сметка. Играчите дури и можат да освојат вистински пари со оваа промоција и тоа е главната причина зошто бонусот за бесплатни спинови е толку популарен.

Бидејќи бесплатните вртења им даваат на играчите шанса да освојат вистински пари, тие се совршен начин за новодојденците да го започнат своето искуство во некое од онлајн казината.

Бесплатни спинови
Бесплатни спинови

Како да освоите вистински пари од бонус за бесплатни спинови

Јасно е дека бесплатните игри на слот се забавен начин за играчите да уживаат во онлајн казината, без да мора да инвестираат. Најдобриот дел од сето ова е што играчите можат да освојат вистински пари додека играат слотови без задолжителен депозит за да ги задржат своите добивки.

За да можат играчите целосно да уживаат во можностите за бесплатни вртења, треба да бидат свесни за специфичните правила и услови на понудата, која е различна во зависност од давателот на услугата. На пример, веројатно ќе има дел во „Услови за користење“ кој ги опфаќа правилата на играта. Ова е поврзано со голем број случаи кога играчите треба да победат но со своите добивки пред да можат да претворат бонус во вистински пари. На некој начин, тоа е вртење на парите добиени од бонусот.

Видови бесплатни вртења

Има многу различни понуди кога станува збор за бесплатни спинови и играчите можат да го зголемат сопствениот износ на бонуси со нивно примање. Со нашиот детален опис на видовите на бонусите за бесплатни спинови со кои ќе се сретнете додека играте онлајн ќе ви олеснат подобро да ги разберете истите, односно да ги изберете бонусите што највеќе ви одговараат.

Бесплатни вртења – бонус без депозит

Бесплатните вртења без депозит се меѓу најдобрите типови на бонуси без депозит достапни за новите играчи и ова е најчесто омилена промотивна понуда. Бесплатните спинови добиени на овој начин играчите можат веднаш да ги подигнат, за разлика од оние другите каде што се бара да направат депозит за да ги подигнат. Поради оваа причина, NetEnt бонусите за спин без депозит се исклучително популарни меѓу играчите ширум светот.

Тие им даваат на играчите можност за победа, можност да се пробаат онлајн-локациите за играње и нивните слот-игри, пред да го зголемат износот на депозитот на нивната сметка и без да ги ризикуваат своите пари. Играчите често ќе забележат дека добиле десет бесплатни вртења како форма на промоција на нивната сметка, што е вообичаен број, без да бараат депозит во исто време. Некои казина ќе го зголемат бројот на бесплатни спинови, дури и само ако играчите ги испратат точните информации од нивните лични документи за да го потврдат сопствениот идентитет или телефонски број.

Бесплатни вртења по уплата на депозит

Овој тип на бонус е веројатно најчестиот начин за играчите да добиваат бесплатни спинови во онлајн казино. Во основа, овој тип на понуда е во оптек како бонус за добредојде, што е ексклузивно право за новите играчи во онлајн казиното каде штотуку се регистрирале. Оваа промоција се доделува кога играчот се регистрира, креира сметка и го уплаќа првиот депозит.

Во повеќето случаи, депозитот на играчот мора да го достигне пропишаниот минимум за да може играчот да добие бонуси во казиното и да ја добие предвидената промоција. Некои онлајн казина не само што ќе нудат бесплатни спинови на првиот уплатен депозит, туку играчите ќе добиваат и повеќе бесплатни вртења на вториот, третиот, четвртиот, а понекогаш дури и петтиот депозит. Сепак, тоа зависи од видот на бонусот за добредојде што го нуди казиното и истиот варира од казино до казино.

Израмнет бонус за депозит со бесплатни спинови

Додека повеќето онлајн казина обезбедуваат бесплатни спинови како понуда за добредојде, други сајтови им даваат на играчите дополнителни бонуси во кои можат да уживаат. Бонус за депозит е промоција во која казиното го израмнува секој депозит што играчот го уплаќа до однапред одредена сума на бонус пари. Овој бонус може да се освои во секоја игра во казиното, а играчот во исто време ќе добива и бесплатни спинови.

Постојан бонус на бесплатни спинови

Кога сте редовен играч во онлајн казино, ќе можете да уживате во многу промоции, создадени само за најактивните играчи кои секаде имаат привилегии. Повеќето онлајн казина им даваат на играчите постојани бонуси и награди. Тие најчесто се нудат во вообичаената форма на бесплатни спинови и се заработуваат со што поголемо време поминато во играње, уплаќање депозит или дури и едноставно – често најавување на вашиот сопствен акаунт.

Бесплатни вртења како бонус за промоција

Најдобрите онлајн казина имаат неделни и месечни промоции за бесплатни спинови. Овие промоции обично се доделуваат на играчи само за обична посета на казиното за време на промотивниот период. Понекогаш играчите ќе мора да направат депозит од најмалку 10 долари и ќе добијат помеѓу 10-200 бесплатни вртења. За овој тип на промоција, колку е поголем депозитот, толку повеќе спинови добивате. Овие бесплатни вртења обично се доделуваат веднаш откако играчот ќе го уплати депозитот.

Промоциите обично вклучуваат бесплатни спинови во одреден ден на одредена локација. Овие промоции може да се најдат во онлајн казина кои имаат редовни неделни промоции. Играчите можат да ги користат во различни игри и тие не се ограничени само на еден специфичен слот.

Бесплатни спинови за нов слот

Кога ќе се додаде нов слот во понудата на некое онлајн казино, казиното обично го промовира слотот со бесплатни спинови. На пример, ако Microgaming лансира нова игра, тие би можеле да понудат бесплатни спинови за да ги поттикнат новите играчи да ја играат токму таа игра.

Ако играта е добра и квалитетна, тоа значи дека играчите често ќе ја играат и ќе трошат пари на неа. Може да има дури и нов пакет за добредојде што ќе биде достапен само за време на промотивниот период каде што новите играчи ќе го добијат вообичаениот бонус за добредојде и плус бесплатни спинови на новиот слот.

Промоциите на мобилните апликации исто така станаа незаменлив дел со напредокот на технологијата. Повеќето онлајн казина денес нудат десктоп и мобилна верзија на нивното казино. За да ги поттикнат играчите да ги играат своите омилени игри во движење, казината може да дадат специјален бонус или бесплатни спинови ако играчот ја преземе и инсталира мобилната апликација.

ВИП членство или награда за лојалност – бесплатни спинови

Многу онлајн казина ја наградуваат лојалноста на играчите нудејќи програми за лојалност и ВИП членство. Играчите можат да влезат во програмата за лојалност на страницата по регистрацијата и ќе добиваат поени секогаш кога ќе играат некоја игра.

Играчите потоа можат да ги разменат своите поени за бонуси, кои обично вклучуваат бесплатни спинови. На пример, играчите кои сакаат да играат NetEnt слотови и поминуваат многу време играјќи ги може да бидат наградени во вид на бесплатни спинови на NetEnt за слотот Starburst.

Како да добиете бесплатни спинови

Нудењето на бонус во вид на бесплатни спинови им дава предности на играчите во голем број врвни онлајн казина. Пред играчите да одлучат за еден бонус, тие треба да знаат како да го добијат истиот и како да го искористат. Добивањето бесплатни спинови е дизајнирано да биде лесно, но има одредени чекори што играчите ќе треба да ги следат ако не сакаат да пропуштат бесплатни спинови или ако сакаат да добијат без да вложат.

Изберете го бонусот што го сакате

Повеќето онлајн казина имаат голем број ексклузивни понуди за бонуси на нивната страница што ќе им помогнат на играчите да доживеат вистинско искуство во казиното. Со активирање на овие понуди, играчите ќе го зголемат својот бонус, што значи подолго време за играње и повеќе шанси за добивка. На играчите им е многу лесно да ги користат и треба само да изберат од листата на најдобри бонуси за бесплатни спинови, што ќе им овозможи најдобро да ги искористат бонусите што ги добиле.

Услови за користење на бесплатни вртења

Пред играчите да ја прифатат понудата за бонус, тие мора да бидат свесни за постоењето на Условите за користење. Секој бонус во казино има одредени ограничувања без разлика за каков вид на бонус станува збор.

Играчите морада ги прегледаат условите на секоја понуда пред да се согласат со неа. Исто така, може да биде корисно за играчите да знаат дека повисоките стимулации на бонуси често доаѓаат заедно со многу потешки условите под кои тие можат да се користат.

Бесплатни спинови и барања за обложување

Бесплатните вртења секогаш доаѓаат со одредени барања за обложување. Сите добивки што играчот ги добива од спиновите ќе треба да се играат однапред одреден број пати пред играчот да може да ја повлече добивката на неговата сметка. Откако ќе се исполни условот за обложување, играчот може да ги повлече сите добивки и да ги искористи на каков начин сака.

Датум на истекување на бесплатните спинови

Повеќето бонуси во онлајн казината доаѓаат заедно со датум на истекување, односно датумот кога бонусите или спиновите истекуваат, а тоа може да се движи од 24 часа до седум дена. Овој период на важност важи и за сите добивки што играчот може да ги добие од бонусот.

Максимална добивка

Некои онлајн казина имаат правила како што се ограничување за тоа колку еден играч може да добие бесплатни спинови. Ова не се толку вообичаен начин на ограничување во споредба со некои други кои се почести, но играчите повремено ќе гледаат промоции со ограничен максимален износ што може да се добие. Добивките што го надминуваат поставеното ограничување ќе бидат избришани бидејќи на играчите во овој случај може да им се додели максимален лимит за повлекување. Се разбира, јасно е дека ова не е многу популарно меѓу играчите.

Ограничувања на играта

Многу бонуси ќе имаат ограничувања во која игра, играчите можат да ги користат бонусите или бесплатните спинови. Повеќето бесплатни спинови ќе бидат ограничени на една или две различни игри. Многу казина имаат ограничувања на игрите како начин за воведување или промоција на некои онлајн слотови на играчите или како начин за воведување на некои сосема нови игри. На играчите им се советува да ги проверат ограничувањата на игрите пред да аплицираат за понуди, бидејќи ако се работи за игра што не им се допаѓа, вака добиениот бонус веројатно нема да им значи многу, па можеби е подобро воопшто да не го користат.

Зошто казиното би понудило бесплатни пари?

Казиното пред се е бизнис како и секој друг и сопствениците знаат дека некако треба да ги натераат луѓето да дојдат токму кај нив и да одлучат да ги потрошат парите во нивното казино. Бидејќи има стотици онлајн казина, казината знаат дека нудејќи релативно евтини промоции, можат да ги убедат играчите да трошат повеќе пари кај нив на долг рок, а тоа секако му користи на казиното.

Бесплатните спинови што ги добива играчот имаат одредена вредност за казиното, но тоа е релативно нешто. На пример, ако вредноста на бесплатниот спин е 10 денари, а играчот добива десет бесплатни спинови, тогаш тие десет бесплатни спинови ќе го чинат казиното 100 денари, што секако не е многу. Од друга страна, ако некој сака долгорочно да игра во казино, инвестицијата од 100 денари може да се исплати во многу поголеми суми со текот на времето.

Најискусните играчи знаат дека 10 до 20 бесплатни вртења може да се потрошат за неколку минути. Ако играчот сака да игра подолго од тоа, тоа значи дека ќе треба да упплати депозит, а казината тоа многу добро го знаат и го претвораат во своја полза. Можеби ќе му дозволат на играчот да игра неколку минути на одреден слот бидејќи знаат дека играта е толку многу забавна што играчот ќе сака да продолжи да се забавува. Пред да заврши, играчот можно е да остане без бесплатни пари и да почне да плаќа од сопствените пари.

Секое казино го прави ова за да привлече играчи, да направите депозит и да продолжите да играте дури и откако ќе ги потрошите бесплатните спинови. Казината го користат ова за да се осигураат дека играчите ја испробуваат најновата слот машина. Ако им се допадне, ќе продолжат да играат дури и откако ќе ги потрошат бесплатните спинови, па дури и ако тоа не се случи, ќе се сетат дека токму ова казино им дало бесплатни спинови и повторно ќе се одлучат за тоа казино во иднина.

Конечниот заклучок за бесплатни спинови

Сите играчи кои сакаат да освојат одредена добивка, а тоа да го постигнат без вложување на свои пари, или пак со минимално вложување, треба да ги следат бонусите. Не е премногу тешко да се најде добар бонус кога се регистрирате во одредено казино. Играчите нема да добијат бонус само при регистрација, бидејќи некои казина нудат бонуси неколку пати во текот на месецот. Со малку труд и среќа можете да најдете добар бонус како што се бесплатни спинови без депозит и тоа буквално во секое време.