Great 27

Great 27
 • Идеја
  (4.2)
 • Графика
  (4)
 • Аудио
  (4.5)
 • Бонус
  (4.1)
Overall
4.2
Sending
User Review
0 (0 votes)

Играј Great 27 бесплатно

Играј во Fullscreen Mode

За да излезете од Fullscreen Mode притиснете “Esc”

Идеја

Great 27 е слот игра дизајнирана од добро познатиот провајдер EGT и е целосно во класичниот стил на игри што EGT го работеше со добро позната механика претходно. Ова е слот со веќе добро позната овошна тема и симболи кои сите играчи веќе многу добро ги знаат. Слотот Great 27 е модерен приказ на слот во безвременски стил со овошна тема.

Овој слот се состои од три колони од три реда и содржи опција за автоматско играње, така што играчот не мора да го притиска копчето секој пат, туку може да ја прилагоди оваа опција и да ужива во играта и може да ја прекине во секое време.

Провајдерот на софтвер EGT е добро познат по својата широка палета на класични видео слотови. Распоредот 3×3 во Great 27 го прави овој слот поавтентичен и им дава на играчите чувство дека навистина се во едно од казината во Лас Вегас додека ја играат оваа игра. Како што сугерира името, овој слот има 27 линии за плаќање распоредени во три колони, а играчите победуваат кога симболите се распоредени хоризонтално.

Симболите во овој слот најчесто се претставени со овошје. Има портокали, сливи, лимони и цреши. Покрај овошјето, има и симболи на виолетова ѕвезда, симболот на џекпот е претставен со пар црвени седмици. Симболот Wild во овој слот е стрелка за пикадо што може да ги промени сите симболи кога ќе се формира добитна комбинација.

Графика

Кога станува збор за визуелниот впечаток, овој слот изгледа како стандардните слотови на EGT. Сепак, сите симболи во играта се прикажани речиси во 3D и се многу јасни, така што целиот приказ на слотот изгледа многу добро. Колоните се во бела боја, додека позадината е во златна и портокалова, така што комплетниот впечаток е многу пријатен и нема да биде товар за играчите дури и по долга игра.

Great 27
Great 27

Аудио

Кога станува збор за звукот во оваа слот игра, навистина нема многу новитети во однос на мелодијата. Играчите ќе можат да слушнат прилично механички звук при започнување на секое вртење и звуците ќе им бидат познати на секој што играл барем еден слот од EGT. Генерално, во овој слот нема изненадувања во однос на звукот, односно ништо што EGT веќе не го искористило, па играчите ќе наидат на веќе добро познати звучни ефекти.

Бонус

Овој слот има бонус во форма на бесплатни спинови. Првиот бонус е едно бесплатно вртење кога играчот ќе добие три симболи од цреша во средниот ред. Вториот бонус е многу подобар и изнесува бесплатни вртења доколку играчот успее да добие три виолетови ѕвезди во средниот ред. Сепак, во пракса многу е тешко да се добијат дури и ѕвездите во средниот ред, но затоа играчите нема да имаат проблем да добијат цреши.

Како и другите игри на EGT, овој слот има опција за коцкање што му овозможува на играчот да ги удвои своите добивки ако ја погоди бојата на следната карта што треба да се извлече.

Во овој слот има и прогресивен џекпот во кој играчите избираат помеѓу 12 скриени карти. Ако откријат три исти карти, ќе го добијат соодветниот џекпот.

Great 27
Great 27

Заклучок

Great 27 секако не е револуционерен кога станува збор за класични слот игри, но е многу забавно да се игра. Дивите симболите може да бидат многу профитабилни, но прилично тешката можност за добивање бесплатни спинови ја прави оваа игра многу променлива. Овој слот има и своја мобилна верзија, така што играчите можат да го играат во секое време и на кое било место.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*