Секој кој игра во онлајн казина веројатно слушнал за Microgaming софтвер. Оваа компанија е позната не само како најдобар онлајн провајдер на софтвери, туку е и нашироко позната по своите иновации.

Игрите што ги нуди оваа компанија далеку го надминаа стандардот што важи во онлајн индустријата за игри и го подигнаа овој тип на забава на сосема ново ниво. Казината на Microgaming моментално имаат лиценцирани изданија на некои од најголемите брендови, вклучувајќи го и брендот Марвел. Познати по високите стандарди во игрите и пред се фер-плејот, казината на Microgaming се уште се најдобриот избор за сите играчи.

Историја

Microgaming софтвер е јасен лидер во индустријата за игри кога станува збор за онлајн пазарот. Компанијата е пионер во овој бизнис откако го основа првото вистинско онлајн казино во 1994 година, а исто така го направи првото мобилно казино една деценија подоцна, дури и пред овој начин на игра да стане популарен.

Ова беше следниот чекор за компанијата, која лансираше сопствена платформа Quickfire во 2010 година, што беше уште еден важен момент во индустријата за онлајн игри. Оваа исклучително моќна платформа им овозможува на операторите на казино да интегрираат Microgaming слотови и бинго игри со минимални трошоци и време, што доведува до значително зголемување на достапноста на насловите на компаниите. Ова не е само показател дека Microgaming постојано гледа напред, туку и дека компанијата точно знае што сака пазарот.

Microgaming секој ден е се подобар и подобар и собра еден куп многу награди низ годините, поточно секоја година. Компанијата постојано стекнува признанија за своите иновативни и модерни игри.

Microgaming игри

Играчите знаат дека Microgaming го нуди речиси секој тип на игра што играчите можат да го замислат. Покрај стотиците слот игри, понудени се околу 50 игри на маса, како и избор на „гребки“ инспирирани од популарните слотови Immortal Romance, Avalon и Lost Vegas, како и голем број бинго игри. Microgamign започна да ги развива необичните интерактивни игри Poke The Guy и The Incredible Balloon Machine.

Слот игри

Изборот на слотови е веројатно најсилниот дел од портфолиото на Microgaming и компанијата е свесна за тоа. Понудата се состои од над 400 уникатни игри кои ќе можат да ги забавуваат играчите со години. Разновидноста и бројот на слотови што ги има Microgaming се доволни за цело онлајн казино, како што се случуваше порано.

Имаат скоро секаков вид слот. Голем број игри и овозможија на компанијата да експериментира со некои интересни концепти, така што е можно да се видат и старите и новите механизми на игри кои се користат. Без разлика што ќе одберете, можете да бидете сигурни дека ќе следи нешто интересно. Игрите содржат и широк опсег на бонуси, а поради големиот број се случува некои игри едноставно да личат една на друга, што е невозможно да се избегне со толку голема количина.

Поради долгогодишното постоење на компанијата, некои од игрите се доста стари за интернет стандардите, што значи дека играчите ќе најдат наслови и со застарена графика. Меѓу најпопуларните слотови се Game of Thrones, Immortal Romance, Mega Moolah и Thunderstruck.

Game of Thrones слот

Игри на маса

Љубителите на игри на маса се крајно задоволни од Microgaming софтвер кој нуди голем избор на блекџек, рулет, казино покер, крепс и бакара. Со други зборови, нема слаба точка во портфолиото на оваа компанија и играчите лесно ќе го најдат она што сакаат да го играат. Списокот на игри на маса е претежно составен од варијации на рулет и блек џек, а главната сцена ја заземаат Gold Series и Premier. Овие игри се со подобра графика и во неколку верзии. Насловите на рулет нудат класици, но и некои новитети во овој жанр, како што е рулетот со повеќе тркала.

Што се однесува до блекџек – има многу опции за играчите. Покрај класичните верзии, постојат неколку варијации како шпански 21 и Pontoon.

Џекпот игри

Покрај стандардните видео слотови, Microgaming софтвер разви голем број прогресивни џекпот игри. Тие содржат награден фонд кој расте по секој облог и во некои случаи може да достигне милиони. Microgaming е крал на овој жанр бидејќи компанијата до сега исплатила 1,25 милијарди евра од воведувањето на оваа опција, како што е наведено на нејзината веб-страница.

Покрај добро познатите игри Mega Moolah и Mega Moolah Isis, Microgaming нуди и други опции за игра како што се Lots a Loot, Treasure Nile, Bridesmaids, Major Millions, King Cashalot и Cash Splash. Секоја од овие игри има прогресивен џекпот и играчите можат многу добро да да заработат со малку среќа.

Mega Moolah Isis

Казино во живо

Како врвен провајдер на софтвери, Microgaming има и своја платформа за казино во живо. Казиното во живо работи од Канада и пренесува игри во живо до голем број онлајн казина ширум светот. Покрај тоа, Microgaming експериментира со форматот, особено со серијата Playboy каде дилерите се облекуваат како Playboy зајачици.

Што се однесува до игрите, казиното во живо на Microgaming вклучува рулет, блекџек, бакара и казино покер. Има многу маси за блек џек и бакара кои им овозможуваат на играчите лесно да најдат бесплатна маса. Дополнително, различните табели дозволуваат различни влогови, така што некои се посоодветни за играчи кои се подготвени да потрошат повеќе, а други се наменети за порелаксирани играчи.

Од техничка гледна точка, оваа платформа за казино во живо е многу напредна. Корисникот може да го прилагоди квалитетот на преносот, па дури и да игра неколку игри во исто време.

Софтвер Viper

Ова е технологија воведена од Microgaming уште во 2002 година, а Viper создаде доста конфузија обезбедувајќи им на играчите некои многу иновативни и уникатни алатки, како и подобрен интерфејс, графика, навигација и звук.

Играчите со оваа технологија можат да играат со повеќе различни платформи без оглед на брзината на интернетот што ја имаат, а двата клучни режими на софтверот Viper се експертскиот режим и режимот за автоматско играње – и двата им нудат на играчите одлична можност да го максимизираат својот поврат и на тој начин да добијат најголема можна вредност на вложените пари.

Софтверот Viper нуди повеќе уникатни игри од другите, а се карактеризира со одлична комбинација на безбедност, високо ниво на технологија и оригинални игри за секоја платформа.

Мобилна платформа

Мобилното играње е секогаш важна ставка во индустријата за онлајн игри и играчите дефинитивно се среќни што софтверот Microgaming е достапен на кој било мобилен уред со интернет конекција. Тоа значи дека корисниците на уредите со Android и iOS можат да се забавуваат без разлика на која платформа се наоѓаат.

Игрите може да се стартуваат и преку прелистувачот, времето за вчитување е кратко, а игрите работат подеднакво добро на таблети и паметни телефони.

Лиценца

Играчите можат да бидат сигурни кога станува збор за лиценците за игри понудени од Microgaming. Како компанија која е стара колку и самата индустрија за онлајн игри, компанијата трае толку долго само благодарение на фер игра.

Microgaming има неколку лиценци во Европа и Јужна Америка. Во моментов, компанијата е лиценцирана од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, како и од Органот за игри на среќа на Малта. И двете од овие институции се многу почитувани во светот на онлајн коцкањето. Меѓутоа, бидејќи производите на Microgaming се исто така достапни на глобално ниво, тоа значи дека давателот има лиценци и во тие делови од светот.

Заклучок

Microgaming беше тука кога се започна, вистински пионер во онлајн игрите и оттогаш донесе многу паметни стратешки одлуки, разви неверојатен софтвер и ги помести границите со многу иновативни решенија. Значителен број од нејзините игри се позиционирани меѓу најиграните слот игри во светот и тешко е да се најдат некои значајни недостатоци.

Нема шанси компанија да дојде до позицијата каде што сега е Microgaming доколку ги исфрли просечните игри и софтверски решенија. За разлика од многу други провајдери, Microgaming се стреми секогаш да понуди значителен број на алтернативни слот игри.