Betsoft софтвер Gaming е производител на софтвер и игри од Обединетото Кралство, а компанијата е основана во 1999 година. Оваа компанија е меѓу лидерите кога се во прашање добавувачите на игри за онлајн казина, а важи за лидер во креирањето на 3D слотови.

Од своето основање пред повеќе од две децении, Betsoft Gaming прерасна во компанија која успеа да развие над 150 онлајн игри. Betsoft, исто така e меѓу пионерите на онлајн игрите со добро развиени филмски теми и игра со квалитет на 3D. Betsoft Gaming го претстави првиот 3D слот во 2005 година, а потоа успеаа да го свртат вниманието кон себе, а исто така успеаа да се етаблираат како компанија меѓу давателите на игри како некој кој става многу акцент на квалитетот на графиката.

Еден од најважните моменти во историјата на компанијата беше потпишувањето на договори со два водечки европски оператори, NYX во Октомври 2010 година, додека договорот со Bet365 беше потпишан во Ноември. Во 2011 година, компанијата успеа да добие сертификат од Комисијата за контрола на игри на Alderney.

Betsoft игри и софтверски производи

Како што веќе споменавме, Betsoft Gaming успеа да развие над 150 игри, од кои повеќето се 3D слотови кои им даваат можност на играчите да победат, како и значителен број на бонус опции кои им даваат шанса да добијат по нешто дополнително. Квалитетот и софтверските решенија што ги имплементира Betsoft Gaming се толку иновативни што служат како репер за работа на другите компании.

Најпознатите производи на Betsoft се таканаречените игри на маса за онлајн казина, кои вклучуваат различни верзии на рулет, блекџек и покер. Покрај тоа, има видео покер, спортски игри и популарни гребки. Сепак, додека софтверот за казино обезбедува искуство за играње покер во 3D, нивните игри на маса може да бидат малку дводимензионални и играчите ќе мора да се навикнат на тоа. Исто така, играњето игри на Betsoft има само еден вистински недостаток затоа што повеќето онлајн казина кои ги нудат своите игри не нудат верзии за преземање и затоа играчите мора да имаат добра и силна интернет конекција за да ги играат своите игри, благодарение на нивниот квалитет, да бараат прилично многу од вашиот паметен телефон или компјутер.

Покрај тоа што има разновидна понуда на сите вообичаени игри на маса, како и широк спектар на видео покер, Betsoft успеа да направи и софтвер за виртуелни коњски трки. Овој уред за коцкање им овозможува на играчите да се чуствуваат како да се на тркачка патека, да се обложуваат на својот омилен коњ и да гледаат многу реална трка од почеток до крај.

Слотовите се она што прави разлика кај играчите во казино кои сакаат големи џекпот добивки. Поради оваа причина, Betsoft постигна најголем раст и напредок на полето на онлајн казина во споредба со кој било друг давател.

Големиот раст значи дека се повеќе онлајн казина влегуваат на пазарот со софтверот Betsoft кој лансира нови игри постојано и привлекува нови играчи. Сепак, може да биде и меч со две острици, иако Betsoft прави се за да ги дава своите производи само на реномирани сајтови. Меѓутоа, во реалноста, понекогаш се случува играчите да играат Betsoft  игри во онлајн казино управувано од компанија основана преку ноќ без никаков углед, што пак создава проблем.

3D слот игри

Овој провајдер има убедливо најголем избор на 3D слотови во споредба со неговата конкуренција, а Betsoft стана најпознат по нив со текот на годините. Овие игри беа дизајнирани од компанијата со помош на технологија за 3D филм и се меѓу најдобрите во целата индустрија на онлајн казино игри.

Нивните 3D слотови може да се играат во различни онлајн казина, но не сите казина на Betsoft имаат 3D слотови. Betsoft ја именуваше својата нова колекција на 3D слотови Slot3 поради технологијата што се користи за правење на онлајн слотови во 3D. Овие слотови имаат одлична графика која ќе го задржи вниманието на играчите долго време, а тука е и имплементацијата на технологијата Expandicon.

Она што е исто така важно за гејмерите е тоа што не им треба најновиот компјутерски модел за да можат да играат Betsoft 3D слотови и веројатно ова е една од причините зошто тие се толку популарни во споредба со се друго што може да се најде на пазарот. Играчите едноставно треба да се логираат во Betsoft Casino, кое нуди 3D слотови и да почнат да играат веднаш штом играта се вчита во нивниот прелистувач, без да мора да преземаат софтвер на нивниот компјутер за да играат некој 3D слотови.

Најпознатите слотови понудени од Betsoft Gaming се Birds, Safari Sam, The Slotfather, Rook’s Revenge и Frankenslot Monster.

The Slotfather

Џекпот слотови

Betsoft нуди одлични прогресивни џекпот награди за многу од нивните онлајн слотови. Slots Angels и RockStar се два слота со хеви метал и моторџиски теми. Секоја од нив има ист квалитет на графика како видео игрите и другите наслови на Slot3, но покрај дивите, расфрлани симболи и интерактивни бонус кругови, тие исто така имаат способност да дадат прогресивен џекпот.

Секој џекпот е поврзан со само една игра, што е добро или лошо во зависност од преференциите на играчот. Едноставноста на секој од џекпотовите можеби е добра за некои играчи, но можеби е помалку погодна за играчи кои бараат многу побогати џекпотови.

Игри на маса

Иако 3D слотовите на Betsoft речиси го засенуваат се друго што овој провајдер има да понуди, не треба да се заборави дека компанијата нуди и голем број на игри на маса. Графиката во овие игри е исто така многу добра, а корисничкиот интерфејс е многу лесен за користење.

Betsoft нуди неколку варијации на блекџек како што се шпански 21 и 21 Burn Blackjack, Pontoon, Roulette, Baccarat, Craps, Red Dog и War, како и неколку покер маси вклучувајќи Caribbean Stud, Pai Gow, Oasis и Three Card Poker.

За разлика од некои други провајдери, Betsoft моментално не нуди опција за дилер во живо за своите игри на маса. Но Betsoft нуди неколку различни видови на видео покер кои се достапни за играчите кои претпочитаат потрадиционален изглед на покер машините.

Super 7 Blackjack

Лиценци за играње

Betsoft се погрижи да ги понуди своите производи со добра позадина, а компанијата има лиценца од класа 4 од органот за игри на среќа на Малта, кој е независно регулаторно тело, како и лиценца од класа 2 од Романската национална канцеларија за коцкање. Компанијата има и eGaming лиценца за е-игри од Курасао.

Малтешката лиценца се однесува на онлајн игрите Betsoft Gaming. ONJN лиценцата му дозволува на Betsoft да обезбедува игри и производи на лиценцирани оператори во земјата. Лиценцата од Курасао вклучува казина, спортско обложување и слично.

Мобилна верзија

Betsoft Gaming се етаблира како лидер на следната генерација на гејмерски платформи и за десктоп и за мобилни верзии на онлајн игри и компанијата работи напорно на ова поле.

Благодарение на тој напор, Betsfot Gaming пред осум години разви специјална платформа за мобилни телефони наречена ToGo, за која компанијата тврди дека моментално е најнапредна во индустријата за онлајн игри.

Покрај ова, Betsoft исто така ги префрли повеќето игри од Slot3 на мобилната платформа, како и за оперативните системи Android и IOS и продолжува да го прави тоа си сите свои игри.

Заклучок

Betsoft Gaming е добро позната компанија кога станува збор за иновативни и врвни анимирани 3D слот игри од серијата SLOT3. Компанијата е популарна по игрите со блекџек, рулет, коцки и видео покер. Благодарение на постојаниот развој и иновации, компанијата успеа да обезбеди задоволни играчи кои уживаат во игрите на овој провајдер.

Ако играчите сакаат да ги пробаат најдобрите онлајн казино игри, Betsoft е вистинскиот провајдер за нив. Betsoft постојано напредува и ја збогатува својата понуда со висококвалитетни игри на кои навистина не штеди, обезбедувајќи им на играчите супериорно искуство.